Je pro ně připraveno celkem devět e-learningových lekcí a deset krátkých videospotů, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu, jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny.
„V oblasti vzdělávání řešíme důležité projekty k zajištění fyzického bezpečí dětí ve školách nebo při organizovaných volnočasových aktivit. V dopravě se zase s dalšími městskými aktéry domlouváme na zajištění přechodů u škol nebo na ochraně hřišť. Internet je ale prostor, kde nám při zajišťování bezpečnosti musí nejvíce pomoci rodiče. Velmi proto vítáme právě aktivity projektu Kraje pro bezpečný internet, které mají přesah ke spolupráci s rodiči a k informování všech o problematice kybebezpečnosti," uvedl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.
Žáci a studenti si po absolvování soutěžního kvízu mohou také zasoutěžit i v kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat zajímavé ceny od partnerů projektu - sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV