A hned následují další sdělení neméně drastická: Je tu poptávka z vedení ministerstva financí i Generálního finančního ředitelství ukázat, že ten zákon k něčemu je. „S blížícími se volbami samozřejmě bude růst i politický zájem, aby se některá z těchto kauz otevřela a měla konkrétní výsledek,“ uvedl pro Seznam důvěryhodný zdroj z okolí ministra financí a majitele hnutí ANO.
A takové zprávy proběhnou takřka bez povšimnutí. Přitom mají razanci mnoha tun TNT. Bohužel jenom v demokratické společnosti a právním státě. Tedy rozhodně ne v České republice.
Je naprosto v pořádku, že se konečně řeší otázka prokazování původu majetku. Osobně jsem se nikdy nesetkal s žádným politickým kmotrem, ani jejich souputníky na úrovni poslanců, senátorů a ministrů. Je přitom jedno, zda to byli a jsou prominenti parlamentních politických stran. Nevím rozhodně proč bych měl rozlišovat mezi Kalouskem, Klausem nebo Zemanem a jejich okolím.
Zásadní problém však spočívá v tom, že se kozel stal zahradníkem, a to v prostředí, které nelze rozhodně nazvat právním. Pokud by existovala veřejná kontrola třeba prostřednictvím médií, pokud by politici dokázali vyvodit z případných problémů osobní odpovědnost, pokud by veřejnost byla schopna si uchovat informace v paměti alespoň čtyři roky a dokázala se podle nich rozhodovat v dalších volbách. Je to mnohé, pokud a bohužel ani na jednu z těchto podmínek nelze odpovědět kladně.
Charakteristickým rysem občanů republiky je závist. Svědčí o tom i počet udání v souvislosti se zavedením EET. Toto konstatování není nijak nové. Za protektorátu si Gestapo pochvalovalo, jak vynikajících výsledků s minimální námahou dosahuje díky udavačství českého obyvatelstva, které nečekalo na návštěvu Gestapa, ale běhalo na úřadovny samo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV