Německé vládě se to však nelíbí, považuje takovéto propočty za zastaralé a navrhuje jejich změnu, protože neodrážejí současnou situaci, kdy nejsou zahrnuti přivandrovalci. Ti jsou prý diskriminováni, protože mají dvojnásobnou nezaměstnanost, jejich příjmy jsou nižší než samotných Němců. Jako příklad uvádějí, že průměrný příjem je 2 200 Eur, zatímco u přivandrovalců jen 2 000 Eur. Takže přivandrovalec si vydělá 54 000 korun.
Dojemná péče Němců o přivandrovalce velmi kontrastuje s jejich odíráním českých zaměstnanců v Mladé Boleslavi, například. Kontrastuje ovšem i s jejich chováním před dvaceti pěti lety, kdy se otevřely hranice a oni ani nechtěli slyšet o tom, že by Češi mohli pracovat v Německu bez jakýchkoliv omezení. Vymohli si dokonce přechodné období.
Podle posledních průzkumů veřejného mínění by sice současnou kancléřku nahradil předseda sociálních demokratů Schulze, což ovšem těžko bude posun k lepšímu, když známe jeho způsob, jakým řídil evropský parlament a jak se jako jeho předseda vyjadřoval třeba právě k otázce přivandrovalců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV