Šmarda (ČSSD): Mít na pracovišti odbory znamená mít zastání

29.04.2022 20:33 | Tisková zpráva

„Všechno, co je pro pracující lidi dobré, prosadila sociální demokracie,“ řekl ve čtvrtek 28. dubna 2022 předseda ČSSD Michal Šmarda na pražském Střeleckém ostrově. Šmarda je přesvědčený, že je to právě ČSSD, kdo dnes jasně vystupuje na straně pracujících.

Šmarda (ČSSD): Mít na pracovišti odbory znamená mít zastání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Michal Šmarda

Sociální demokraté pod Šmardovým vedením navrhují zvýšení minimální mzdy. Strana podporuje státní zaměstnance, kterým vláda přes zdražování bezohledně zmrazila platy. Ví, že bez lidí z úřadů práce by Česká republika nezvládala tolik potřebnou pomoc lidem prchajícím z bojující Ukrajiny.

První máj slavili pracující na pražském Střeleckém ostrově poprvé před 131 lety. Sociální demokraté a odboráři se na místě tradičně scházejí před celostátními oslavami Svátku práce. Šmarda považuje za základ úspěchu sociální demokracie těsnou spolupráci s odbory. Zatímco sociální demokraté stojí na straně pracujících ve veřejném prostoru a v politice, odbory mají své pevné místo na pracovištích.

„Mít na pracovišti odbory,“ řekl Šmarda, „znamená, že silný vyjednává se silným, že pracující mají zastání.“ Kampaň Konec levné práce byla podle Šmardy příkladem, jak odbory mohou účinně vystupovat na veřejnosti a pomáhat i tam, kde ještě nemají vlastní organizace.

Předseda ČMKOS Josef Středula připomněl, že získat práva trvá vždy dlouho. Osmihodinovou dobu sociální demokraté a odboráři prosadili po letech konfliktů v roce 1918. O kurzarbeitu museli jednat dvanáct let, aby dnes stát mohl účinně pomáhat firmám poškozeným pandemií koronaviru anebo válkou.

Středula zmínil, že jedním z cílů dnešní politiky musí být i dosažení míru. Důležité podle něj je věnovat se i konfliktům v oblastech, které neleží tak bolestivě blízko, jako Ukrajina.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Co nám řekly volby?

22:21 Niedermayer (TOP 09): Co nám řekly volby?

Analýza volebních výsledků na facebookovém profilu