Šmarda (SOCDEM): Pět milionů pracujících – pět milionů práv!

06.09.2024 16:33 | Monitoring
autor: PV

Vznikla petice za důstojný zákoník práce. Spravedlivé a důstojné pracovní podmínky pro více než pět milionů pracujících žádá společná petice levicových stran.

Šmarda (SOCDEM): Pět milionů pracujících – pět milionů práv!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SOCDEM Michal Šmarda

Impulsem k tomu jsou další navrhované změny v zákoníku práce, které dále snižují právní ochranu zaměstnanců.

„Rozhodli jsme se upozornit na zhoršující se situaci zaměstnanců. Na neakceptovatelné návrhy v zákoníku práce upozorňujeme po celou dobu jejich projednávání. Nyní jsme se rozhodli, že se Sociální demokracií oslovíme i zástupce Zelených, Budoucnosti, Levice a Idealistů ke společnému zorganizování petice, která na nepříznivý trend reaguje,“ uvedl předseda SOCDEM Michal Šmarda. 

„V předkládané novele zákoníku práce nám vadí delší zkušební doba a kratší výpovědní lhůta, kdy na shánění nové práce budou mít odcházející zaměstnanci v některých případech jen jeden měsíc. Chceme ale především zabránit tomu, aby se prosadil návrh poslanců z ODS a TOP09 a do novely byla zařazena také výpověď bez udání důvodu. To by znamenalo faktickou likvidaci zákoníku práce a vrátilo by nás to do 19. století,“ shodli se zástupci uvedených stran.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…