Štěch (ČSSD): Protiruské sankce nepřinášejí výsledky a poškozují české zemědělce

30.08.2016 9:40 | Zprávy

Komentář předsedy Senátu k návštěvě německé kancléřky v ČR:

Štěch (ČSSD): Protiruské sankce nepřinášejí výsledky a poškozují české zemědělce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch

Německé kancléřce Angele Merkelové jsem při její návštěvě v Praze předal dopis, ve kterém ji vyzývám k objektivnímu zhodnocení výsledků dosavadní politiky sankcí vůči Ruské federaci a k diskusi o jejích případných změnách. K tomuto kroku mě vedly v zásadě dva důvody.

Sankce se zaváděly v reakci na agresivní ruskou politiku vůči Ukrajině. Jejich cílem nebylo a není škodit ruskému hospodářství a obyčejným Rusům, ale přinutit Vladimira Putina a jeho mocenskou garnituru ke změně chování. Mají z tohoto úhlu pohledu sankce nějaký efekt? Nemyslím si. Prokazuje to bohužel i faktické neplnění minských dohod.

Druhý důvod se přímo dotýká naší ekonomiky, speciálně zemědělství. Česká republika samozřejmě loajálně plní závazky vyplývající ze sankcí EU vůči Rusku, zároveň však také nese následky odvetných ruských opatření. Vývoz zejména potravinářského zboží do Ruska kvůli nim razantně poklesl, což znamená pro české a moravské zemědělce citelnou ránu. Pro některé z nich může být dokonce smrtelná, což bude mít dopad na zaměstnanost v řadě regionů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Canov (STAN): Benefity zachráněny!

12:06 Canov (STAN): Benefity zachráněny!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zachování nezdaněných zaměstnaneckých benefitů