Stržínek (ANO): Daří se nám zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení

12. 5. 2019 14:01

Do konce října by měly trvat práce na dalších etapách regenerace panelových sídlišť (RPS) Křižná a Pod Oborou ve Valašském Meziříčí, které začaly v minulých dnech.

Stržínek (ANO): Daří se nám zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Celková hodnota investice na obě akce dosahuje výše zhruba třiceti milionů korun. Na RPS Křižná město získalo dotaci zhruba čtyři miliony korun ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Pokud jde o sídliště Pod Oborou, úpravy se dotknou lokalit na ulicích Rožnovská, Sklářská a Zašovská. „V rámci prací provedeme rekonstrukci a úpravu stávajících chodníků, rozšíříme parkovací plochy pro automobily a vybudujeme nová stanoviště pro polozapuštěné kontejnery,“ uvedl Pavel Šváb z odboru komunálních služeb a dodal: „Vznikne nové sportovní hřiště ve vnitrobloku mezi ulicemi Zašovská a Sklářská. Část hřiště bude vyhrazena pro míčové hry, ve zbytku budou rozmístěny prvky pro venkovní posilování.“

Tím však výčet naplánovaných prací nekončí. „Navíc ještě dojde k modernizaci veřejného osvětlení a městského mobiliáře, pod kterým si můžeme představit sušáky, lavičky nebo odpadkové koše. Neopomeneme ani potřebné sadové úpravy,“ doplnil Šváb.

Na obdobný rozsah prací se mohou těšit i obyvatelé sídliště Křižná. „Vznikne nové dětské hřiště s herními prvky pro menší děti, dojde k rozšíření parkovacích míst, proběhne rekonstrukce chodníků, zbudování nových stanovišť pro kontejnery a doplnění veřejného osvětlení na ulicích Křižná a Švabinského,“ vyjmenoval Aleš Cáb z odboru komunálních služeb.

„V panelových domech žije většina obyvatel města. Jsem rád, že se nám postupně daří zlepšovat vzhled sídlišť a tím zvyšovat kvalitu bydlení,“ uvedl starosta města Robert Stržínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům

22:01 TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům

Prohlášení MO TOP 09 k návrhu obžalovat Andreje Babiše a k následným politickým krokům premiéra a pr…