Svobodní: Evropská unie by si měla zametat před vlastním prahem

31.03.2014 4:31

Pokud se Evropská unie chce dovolávat svrchovanosti Ukrajiny, k níž patří i její územní celistvost, měla by respektovat svrchovanost všech států, včetně Ruska.

Svobodní: Evropská unie by si měla zametat před vlastním prahem
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Pokud chce Brusel kritizovat Rusko za jeho politické kroky na Krymu, pak by za viníka měl označit Ruskou federaci, nikoli pár desítek ruských politiků. EU patrně ze strachu odmítá respektovat svrchovanost Ruské federace, která je subjektem mezinárodního práva a jako jediná nese plnou odpovědnost.

Zároveň o potrestání konkrétních osob v demokratické společnosti může rozhodnout jedině soud, taková kompetence nikdy nesmí být svěřena politikům. Evropská unie tak sama popírá základy evropských tradic a potvrzuje svůj hrozivý, nadále netolerovatelný, demokratický deficit.

Česká republika by měla odmítnout sankce vůči jednotlivým osobám jako útok na svrchovanost států. Česká diplomacie by měla trvat na tom, že územní změny a změny hranic mezi státy mohou být provedeny jedině na základě bilaterální smlouvy. Nedokáže-li EU na situaci reagovat odpovídajícím způsobem, měli by evropští politikové veřejně přiznat svou slabost a nepodnikat chaotická opatření, která matou jak občany evropských států, tak i demokraticky smýšlející občany Ruské federace.

Strana svobodní občanů (Svobodní)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Svobodni.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Fit for 55? Grandiózní socialistický experiment

13:44 Skopeček (ODS): Fit for 55? Grandiózní socialistický experiment

Komentář na facebookovém profilu k politice Evropské unie.