Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor

16.06.2021 22:02

Metropole společně s Kreativní Prahou hledá nájemce pro část tramvajové smyčky Dlabačov za účelem společensko-kulturního využití. Smyčka se nachází nedaleko strahovského stadionu na křižovatce ulic Bělohorská a Vaníčkova. Součástí pronájmu je také vyřazená tramvajová souprava. Uzávěrka přihlášek je do 30. června tohoto roku.

Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková

Hlavní město v zastoupení Kreativní Praha z.ú. vypsalo výběrové řízení na pronájem části tramvajové smyčky Dlabačov v Praze 6, která bude v následujících letech sloužit pro komorní společenské a kulturní akce. Tramvajová smyčka z roku 1948 byla postavena pro přesuny velkého množství účastníků a návštěvníků všesokolských sletů a spartakiád.

„Mnohá prostranství ve veřejném prostou už neslouží svému účelu, to ale není důvod, aby nemohla sloužit lidem. Jsem ráda, že se nám se všemi dotčenými subjekty podařilo najít řešení a ve spolupráci s Kreativní Prahou brzy nabídneme lidem z Malovanky nebo Pohořelce místo, kam mohou přijít třeba s dětmi na divadlo nebo si jen tak posedět,“ řekla radní hl. m. Prahy pro oblast kultury Hana Třeštíková.

Tramvajová smyčka Dlabačov je v majetku Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) stejně jako tramvaj, která bude součástí pronájmu a v níž bude možné zřídit zázemí pro občerstvení. Na druhé koleji bude v letních měsících v rámci programu V Praze jako doma začínat a končit také turistická historická tramvajová linka 42, která bude návštěvníky Prahy na principu hop-on, hop-off vozit po památkách a za kulturnímu akcemi.

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

73%
23%
hlasovalo: 9229 lidí

„Na projektu se mi líbí, že spojuje oživování veřejného prostoru a vznikne díky němu nové místo pro trávení volného času, záchranu unikátního schodiště s hřibovou konstrukcí i lásku k městské hromadné dopravě a historickým vozidlům. V létě tam bude začínat i končit historická linka 42 a návštěvníci se mohou těšit na historické vozy z dob Rakouska–Uherska, první Československé republiky, ale také na vozy T1, T2 i T3. Cestu si užijí fanoušci MHD i lidé, kteří chtějí poznat nejkrásnější pražská místa, ti si budou moct dát limonádu nebo pivo na opraveném schodišti na Dlabačově,“ popsal Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Maximální doba nájmu je stanovena na 5 let a dalších 5 let s opcí. Celkový prostor k pronájmu má 51 m2. Součástí nabídky je také v jednom z pilířů umístěné sociální zařízení, které bude třeba zrekonstruovat. Díky spolupráci dvou městských společností - Dopravního podniku hl. m. Prahy a Kreativní Prahy - bylo možné nastavit podmínky výběrového řízení tak, aby rozhodujícím kritériem byla v první řadě kvalita záměru na využití prostoru a až poté cena a reference. Záměr na pronájem části smyčky už od začátku června město komunikuje s místními aktéry a zájemci se mohou hlásit do řízení až do 30. června 2021. Začátkem července by pak měl být znám budoucí nájemce.

Pravidla a veškeré podmínky výběrového řízení na pronájem, včetně kontaktu v případě dotazů či zájmu o prohlídku prostor, jsou ZDE nebo na Úřední desce hl. m. Prahy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Mám opatrnou radost

19:57 Peksa (Piráti): Mám opatrnou radost

Komentář na facebookovém profilu k zastropování zemědělských dotací