Unucka (ODS): Nová autobusová linka propojí Moravskoslezský a Olomoucký kraj

14.10.2020 10:46

Navazující vlaky zavezou cestující do Prahy i do Vídně.

Unucka (ODS): Nová autobusová linka propojí Moravskoslezský a Olomoucký kraj
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Zajistit cestujícím rychlé autobusové spojení mezi Moravskoslezským a Olomouckým krajem, na který by přímo navazovaly dálkové vlaky do Prahy, Brna a do Vídně. To je cíl nového pilotního projektu Moravskoslezského kraje, který začne fungovat od začátku příštího roku.

Zkušební provoz nové autobusové linky na Novojičínsku, který potrvá od 1. ledna do 30. června 2021 schválili krajští radní. Rozhodli také o jejím financování. 

„Vyšli jsme vstříc žádosti starostů Kopřivnice, Příbora a Nového Jičína, abychom zajistili autobusové spojení těchto měst, na které by v Hranicích na Moravě navazovala dálková drážní doprava. Protože v tuto chvíli takové garantované spojení neexistuje a obce je potřebují, dohodli jsme se vyzkoušet pilotní projekt. Spuštění linky samozřejmě závisí také na tom, zda budou jezdit vlaky,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. 

Kvůli novému spojení Moravskoslezský kraj objedná u autobusového dopravce ČSAD Vsetín, který zajišťuje veřejnou linkovou osobní dopravu na Novojičínsku, větší rozsah služeb. 

„Náklady na novou autobusovou linku by se měly pohybovat okolo 3,7 milionu korun.  Dohodli jsme se, že zhruba 600 tisíc korun přispějí na její provoz také města Kopřivnice, Příbor a Nový Jičín,“ upřesnil náměstek hejtmana Jakub Unucka a dodal: „Pokud se ukáže, že nové spojení cestující pravidelně využívají a že je nová linka přínosná nejen pro obyvatele těchto měst, je možné pilotní projekt prodloužit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

22:09 Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

Viděli jste včera TV Nova? Už i v televizi se probírají Hřibovy podfuky. Nejnověji jsou to podivné z…