Urbanová (STAN): Za školství chceme a budeme bojovat

27.11.2023 17:01 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dnešní stávce a ke školství.

Urbanová (STAN): Za školství chceme a budeme bojovat
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Advokátka Lucie Hrdá a poslankyně Barbora Urbanová hájí Istanbulskou smlouvu

Jeden bod z těch, které se ohledně stávky ve školách skloňují, trápí i mě: a to jsou ty dělené hodiny. Pokud je jejich financování nastaveno neudržitelně, naprosto chápu potřebu to přenastavit. Dokonce souhlasím s tím, že když přišel návrh na rozpočet -30mld., to, že se podařilo to navýšit a vlastně dostat školství do plusu, je skvělý výkon. Ale jestli nikdo (a tady koukám směrem k těm, kteří rozhodují právě o financích) nevidí, že nemůžeme trestat aktivní školy poskytující kvalitní výuku, zatížené tím, že potřebují hodně asistentů - tohle všechno je dědictví předchozích vlád, ok, ale to neznamená, že ten problém neexistuje - tak mu nejde o kvalitní vzdělávání našich dětí.  Nedoplácíme jen na minulé vlády, doplácíme i na to, že jsou ty změny, ke kterým jsme se upsali, tak strašně těžké, že řešení už neunese kompromisy a hloupé návrhy mínusových rozpočtů.  Za školství chceme a budeme bojovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zúčastnila voleb do EP a obdržela v nich 12 448 hlasů, tj. 0,41%. V pořadí …