Vanžurová (Jihočeši 2012): Město připravilo další dotační program pro drobné podnikatele

23. 5. 2020 10:31

Zastupitelstvo města na svém květnovém jednání schválilo další projekt na podporu píseckých podnikatelů, jejichž činnost byla omezena protiepidemickými opatřeními.

Vanžurová (Jihočeši 2012): Město připravilo další dotační program pro drobné podnikatele
Foto: archiv starostky
Popisek: starostka Písku Mgr. Eva Vanžurová ("JIHOČEŠI 2012")
reklama

Dotační program Podpora podnikatelů_COVID, tak navazuje na předchozí vstřícné kroky a podpůrné aktivity města vůči místním OSVČ a drobným podnikatelům.

„Na mimořádném jednání v dubnu zastupitelstvo schválilo jednorázovou finanční podporu pro OSVČ a dotační program na podporu drobných podnikatelů. Z rozpočtu města bylo uvolněno 20 milionů korun. Ukázalo se, že tyto finanční prostředky nebudou dočerpány, a protože nám na existenci a činnosti místních podnikatelů opravdu záleží, přikročili jsme k vyhlášení dalšího dotačního programu,“ vysvětluje starostka Eva Vanžurová.

Program Podpora podnikatelů_COVID je určen drobným podnikatelům bez zaměstnanců nebo s maximálně deseti zaměstnanci. „Výše podpory může být od 10 až do 100 tisíc korun. Nárok mohou uplatnit podnikatelé, kteří zaznamenali nejméně 50procentní pokles tržeb ve druhé polovině března 2020 a rovněž splňují další stanovené podmínky. Například nesmí být součástí žádné české nebo mezinárodní skupiny, jejíž tržby v předchozích letech překročily hranici 50 milionů korun. Na rozdíl od prvního programu na podporu podnikatelů je zde akceptována i provozovna mimo město Písek, krátkodobé přerušení činnosti, podnikání v době čerpání rodičovského příspěvku a do celkového počtu zaměstnanců mohou být zahrnuti i zaměstnanci pracující na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti, avšak souhrnně nesmí překročit hodnotu 10,“ upřesňuje podmínky Ladislav Toman, vedoucí finančního odboru.

O podporu bude možné žádat v termínu od 12. 6. do 23. 6. 2020. Upozorňujeme: nepodávejte své žádosti před tímto termínem.

Všechny potřebné informace k dotačnímu programu Podpora podnikatelů_COVID najdete na webových stránkách města ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Ano, kritéria jsou přísná, ale pro většinu malých, středních podniků jsou reálná

15:18 Ministryně Maláčová: Ano, kritéria jsou přísná, ale pro většinu malých, středních podniků jsou reálná

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. 5. 2020 k vládnímu návrhu zákona o prominutí pojist…