Vilímec (ODS): Doplatky na bydlení by neměly mířit do problematických míst v obcích

2. 12. 2016 6:31

Obce by měly mít možnost zabránit vyplácení doplatků do míst, kde se dlouhodobě koncentrují sociálně nežádoucí jevy. Počítá s tím aktuální pozměňovací návrh poslance ODS Vladislava Vilímce k novele zákona o hmotné nouzi.

Vilímec (ODS): Doplatky na bydlení by neměly mířit do problematických míst v obcích
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Vladislav Vilímec

„Cílem návrhu je ochránit obyvatele obcí, kteří v blízkosti takových míst žijí. Návrh současně omezuje prostor pro spekulanty, kteří do svých nemovitostí sestěhovávají velký počet sociálně slabých a problematických nájemníků,“ říká Vladislav Vilímec.

Pověřené obecní úřady by totiž mohly vydat opatření obecné povahy, jímž se vyhlašuje oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Opatření by se vydávalo na základě žádosti příslušné obce v samostatné působnosti. U nových žadatelů by pak nárok na doplatek na bydlení nevznikal.

„Vládní návrh obce z rozhodování o vyplácení doplatků na bydlení vyřadil. V mnoha lokalitách ale roste kvůli ghettům napětí a místní obyvatelé zoufale podepisují petice proti neúnosnému stavu ve svém sousedství. Osobně jsem se o tom přesvědčil v obci Semněvice na Horšovskotýnsku. Považuji za správné, aby obce měly možnost proti takové situaci zakročit a mohly zabránit zneužívání státem vyplácených doplatků na bydlení,“ dodává k návrhu, který podporuje i Svaz měst a obcí ČR, poslanec Vilímec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

22:00 Svoboda (ODS): Praha potřebuje nastartovat

Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícím komunální volbám