Vondráček (ANO): Hlasování Evropského parlamentu kvalifikovanou většinou oslabuje svrchovanost členských států

24.10.2023 21:03 | Zprávy
autor: PV

Projev na 78. schůzi Poslanecké sněmovny 24. října 2023 k ohrožení státní suverenity v případě zrušení práva veta v Evropské unii

Vondráček (ANO): Hlasování Evropského parlamentu kvalifikovanou většinou oslabuje svrchovanost členských států
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

pokusím se ušetřit nějaký čas, ačkoliv možná teď už to nemá smysl, když jste si odhlasovali, že tady můžeme být i po půlnoci. Jenom připomínám, že jednací řád zná pouze dva časy, a to je 19.00 a 21.00. A jednací den vždy trvá až do následujícího jednacího dne. Fakticky jsme tady hlasovali dvakrát totožný návrh. Podruhé vůbec nemělo k tomu hlasování dojít, ale respektuji, že tady je nějaký úzus, že se ta "dvacetčtyřka" někdy říká. Jenom si prosím uvědomte, že ta hodina 24.00 nikde v jednacím řádu není. Tak příště bychom si to snad mohli někde vyříkat, aby se to dělalo správně.

Já patřím mezi ty poslance, kteří minule vzali svoji přihlášku k programu zpět, abychom se někam posunuli. Nicméně mám pocit, že ten můj bod jaksi časem nezestárl a že je žádoucí, abychom ho projednali. Já jsem ho nazval, jestli si dobře vzpomínám, Zachování jednomyslnosti při hlasování Rady Evropské unie. Navrhuju to jako nový bod a navrhuju ho z toho důvodu, že je to tak důležitá věc, že se tím nemůžeme promlčet v rámci Parlamentu. Už to tady navrhovalo x poslanců, abychom to projednávali. A co následovalo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urban (SPD): Pražská doprava potřebuje koncepci. Pirátské experimenty selhávají

21:17 Urban (SPD): Pražská doprava potřebuje koncepci. Pirátské experimenty selhávají

Komentář pražského zastupitele za SPD k politice, kterou v metropli vedou Piráti v dopravě.