Vysloužil (KDU-ČSL): Visegrádská „rebelie“

14. 9. 2015 9:47

Visegrádská V4 důrazně odmítá kvóty na přerozdělení utečenců.

Vysloužil (KDU-ČSL): Visegrádská „rebelie“
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Přerozdělení 120 000 migrantů odmítáme“ zněl závěr jednání předsedů vlád V4 v Praze ze dne 4. 9. 2015. Tímto byl vyjádřen společný odpor předsedů vlád Visegrádské čtyřky vůči přerozdělení 120 000 převážně  muslimských imigrantů mezi všechny země EU, jak navrhuje Evropská komise.

Předsedové argumentují svůj postoj k tomuto problému různě. Snad nejradikálněji se k tomuto problému staví předseda vlády Maďarska Viktor Orbán. Považuje imigrantskou krizi za problém Německa. Robert Fico chce přijmout  v nejlepším případě pouze syrské křesťany z důvodu absence mešit na Slovensku. Polská premiérka Kopaczová chce být solidární ale, jak prohlásila:  „řešení, které nezohlední situaci dané země, může být kontraproduktivní.“

Náš předseda vlády Bohuslav Sobotka prohlásil: „dnes bude někdo navrhovat sto tisíc lidí, za dva měsíce to může být přerozdělení miliónu lidí. Čili kvóty nejsou řešení problému.” Všechny tyto odpovědi jsou výsledkem silného tlaku veřejnosti na vlády daných států,  hnaných obavou oprávněného strachu obyvatelstva před islámem.

Evropa je v pasti, je v „zajetí“ své zahraniční politiky vůči Africe a Blízkému východu. Má smůlu ve své geografické blízkosti a existujícího blahobytu.  Řešení imigrantské krize není a ani nebude vůbec jednoduché, pokud si chce „Evropa zachovat tvář“. Imigrace EU rozkládá a rozděluje.

„Rebelanti“ jsou důrazně okřikováni dalšími představiteli států EU postižených imigrací. Co z toho plyne? Jsou dnešní davy imigrantů jen předvojem něčeho horšího, nebo je to jen „sezónní výkyv“? Spíše se kloním k první  variantě. Po přijetí takřka miliónu v letošním roce je reálné v příštím roce 10 miliónů imigrantů? Nekončící konflikty tomu nahrávají. Kam až zajde tlak EU na své východoevropské členy? Neskončí „loajální rebelie rebelií ohavnou“, tak jako v roce 1618?

Muslimské nebezpečí si možná středoevropské národy uvědomují více než na Západě.  Mají s islámem a bojem s ním historickou zkušenost.

Rakouská monarchie, která vznikla v roce 1526,  byla  odpovědí  na tureckou expanzi zvláště po porážce u Moháče téhož roku. Podunajská monarchie svůj obrovský úkol, kvůli kterému vznikla,  splnila. Zadržela dvakrát expandující islám před branami Vídně.

Pokud přijdou miliony dalších muslimů do západní Evropy, a EU se zhroutí,  budou mít národy střední Evropy jinou možnost než vytvořit  „Visegrádskou monarchii“?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnalová (ČSSD): Přebytkem nemocnic ani zdravotníků kraj netrpí

9:09 Sehnalová (ČSSD): Přebytkem nemocnic ani zdravotníků kraj netrpí

Pod pojmem systemizace pracovních míst si většina z nás asi nepředstaví nic konkrétního.