Zahradník (ODS): Sociálně slabší občané budou těžko platit drakonické pokuty

14.12.2015 18:30 | Zprávy

Vyjádření k novele zákona o ochraně ovzduší:

Zahradník (ODS): Sociálně slabší občané budou těžko platit drakonické pokuty
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS

Opatření je v rozporu s Ústavou a Listinou základních práv a svobod, která říká, že obydlí člověka je nedotknutelné. V době, kdy jsme schopni analyzovat atmosféru Venuše, by mělo být možné sondou umístěnou do komína na dálku zjistit, čím se topí, aby nebyla dotčena domovní svoboda, a aby protokolární záznam z tohoto měření mohl být podkladem pro stanovení sankcí těm, kteří takto porušují občanské soužití.

Ministr vůbec nebere v úvahu, že horší méně kvalitní palivo používají spíše sociálně slabší občané. Těžko budou platit zákonem stanové pokuty, které jsou doslova drakonické, například 50 000 korun, pokud dotyčný nedovolí vstoupit úředníkovi do domu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka (Motoristé): Dostali jsme pokutu za nekalou kampááň

14:04 Macinka (Motoristé): Dostali jsme pokutu za nekalou kampááň

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pokutě za sdílení příspěvku na sociálních sítích