Zálom (Svobodní): Obrana a životní úroveň se dávají do nebezpečného a falešného protikladu

15.05.2025 12:04 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výdajům na zbrojení.

Zálom (Svobodní): Obrana a životní úroveň se dávají do nebezpečného a falešného protikladu
Foto: Archiv L. Záloma
Popisek: Luboš Zálom, místopředseda Svobodných

Před nějakou dobou se skupina osobností z řad kulturní fronty vyjádřila, že i když to může znamenat snížení životní úrovně a omezení blahobytu, že potřeba zásadně zvýšit výdaje do obrany a zbrojit. Podle mě se tyto hodnoty, tedy obrana a životní úroveň, dávají do nebezpečného a falešného protikladu. Ostatně ono je to pro politiky typu premiéra Fialy nebo ministra Rakušana pohodlné.

Stát se nepochybně musí starat o svoji obranyschopnost - pokud je ovšem vážná a racionální diskuze o tom, zda výdaje na obranu zvýšit a jak je strukturovat, nahrazena hysterií a demagogickým nahrazováním reálných hrozeb takřka komiksovými panáky a téměř mystickými strašáky, pak lze kdykoliv snížení životní úrovně způsobené neschopností nebo přímo zlotřilostí naší vlády omluvit tím, že je přece nutné zbrojit a připravovat se na hrozby. A kdo s tím nesouhlasí nebo má jiný pohled na věc, ten je špinavý kolaborant... Je potřeba si uvědomit, že životní úroveň a blahobyt je něco, co nemá přímo pocházet od státu - a vlastně to ani od státu pocházet nemůže. Životní úroveň je výsledkem produktivní činnosti, tvořivosti a rozumu svobodných lidí. Naše vláda však svobodě klade neustále do cesty překážky. Jestliže přicházíme o náš blahobyt, je tomu tak proto, že přicházíme o svobodu. Z vůle všech možných Fialů, Rakušanů ale také Babišů. Stát, jehož bohatství je založeno na tvořivosti a invenci svobodných jednotlivců, si automaticky může dovolit efektivní a dobře vyzbrojenou armádu a výdaje na obranu nejdou proti osobním ekonomickým zájmům občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schiller (ANO): Vyzýváme k revizi všech emisních povolenek

15:14 Schiller (ANO): Vyzýváme k revizi všech emisních povolenek

Projev na 12. schůzi Senátu 2. července 2025 - výzva k revizi emisních povolenek