Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil v tomto týdnu v tureckém vězení odsouzené Čechy Markétu Všelichovou a Miroslava Farkaše. Během návštěvy hovořil také s řediteli obou vězeňských zařízení v Izmíru a Vanu, kde si čeští občané odpykávají svůj trest, a setkal se s náměstkem tureckého ministra spravedlnosti Cengizem Önerem.
„Česká republika se snaží mít s Tureckem dlouhodobě výborné vztahy. Umožnění návštěvy českých občanů uvězněných v Turecku a následná jednání s tureckými představiteli beru jako jejich potvrzení,“ komentoval svou cestu europoslanec Tomáš Zdechovský. Za pozitivní označil fakt, že turecká strana se mu snažila maximálně ve všem vyjít vstříc a je otevřená k pokračování vzájemného dialogu.
Návštěva vězňů byla připravována několik měsíců
Cesta byla podle europoslance Tomáše Zdechovského plánovaná několik měsíců ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a českou ambasádou v Ankaře. Schůzky s náměstkem tureckého ministra spravedlnosti se zúčastnil také velvyslanec České republiky v Ankaře Pavel Kafka a o výsledku jednání byl informován ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV