Zelení prosazují zákazy heren na zastupitelstvech městských částí v Brně

14.12.2013 12:41

Zastupitelé v městských částech v těchto dnech jednají o tom, zda zavedou plošný zákaz heren na svém území.

Zelení prosazují zákazy heren na zastupitelstvech městských částí v Brně
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Zelení prosazují potvrzení zákazu tam, kde dosud platí a jeho rozšíření na další městské části. Včera uspěli v Komíně, dříve například Novém a Starém Lískovci. Dnes budou o návrhu jednat v Žabovřeskách, v pondělí v Králově Poli.

Včera večer uspěla se svým návrhem zastupitelka za Stranu zelených v Komíně Milada Blatná. Podařilo se jí získat podporu většiny zastupitelů a prosadila svůj návrh usnesení, který znamená, že se MČ Brno-Komín nově přidá k těm městským částem, které výherní přístroje na svém území nechtějí.

Obavy jsou totiž na místě. Starosta největší městské části Brno-střed Libor Šťástka (ODS) na nedávné veřejné besedě [1] připustil, že uvažuje o uzavření dohody s provozovateli, jejímž obsahem by bylo okamžité zrušení heren na Cejlu, Bratislavské a sousedních ulicích výměnou za dlouhodobé povolení jejich provozu v jiných částech Brna. Zelení to považují za velmi nebezpečný návrh, neboť problémy spojené s hernami se v takovém případě přesunou do dosud klidných ulic v blízkém i vzdálenějším okolí. Proto zelení i nadále prosazují přísnou regulaci, která byla v minulosti městskou vyhláškou nastavena a měla by se postupně rozšiřovat.

Dnes od 15:30 jednají zastupitelé v Žabovřeskách. Místní zelení budou prosazovat zachování plošného zákazu výherních přístrojů na území celé městské čtvrti.

Petr Machálek, zastupitel za Stranu zelených v Žabovřeskách k tomu říká:

„Zatím hrozí, že žabovřeští občané dostanou pod stromeček nové herny. Až dnešní jednání zastupitelstva rozhodne, zda v ulicích naší čtvrti bude hazard povolen. Zelení budou prosazovat, aby ulice žabovřesk byly klidné, bez heren."

Také v Králově Poli radniční koalice ODS a ČSSD prosazuje prolomení stávajícího plošného zákazu a navrhuje povolení heren s výherními přístroji na ulicích Sportovní a Cimburkova. Královopolští zelení budou proto na pondělním jednání zastupitelstva 16.12. prosazovat zachování stávajícího plošného zákazu.

Poznámky:

[1] Veřejná beseda HydePark Zelňák se uskutečnila ve středu 27.11.2013 v konferenčním sále Divadla Husa na provázku a pořádal ji deník MF DNES a týdeník RESPEKT. Slova o varinatě dohody s provozovateli hazardu na zrušení části heren výměnou za jejich povolení jinde zazněla z úst starosty Šťástky na závěr besedy. Kompletní videozáznam je ke shlédnutí zde:

http://respekt.ihned.cz/video/c1-61351980-pomuze-zruseni-hernich-automatu

Část, kde starosta Šťástka připouští variantu zrušení plošného zákazu heren na Brně-střed a jejich povolení mimo sociálně vyloučené lokality začíná na stopáži 1:35:50.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zeleni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Tato vláda je vládou absolutního uzavření ve vlastní a jediné pravdě

17:39 Rakušan (STAN): Tato vláda je vládou absolutního uzavření ve vlastní a jediné pravdě

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …