Zaorálek: Pokud Ukrajina vstoupí do EU, Francie z ní vystoupí. Řekněte lidem pravdu

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
12.12.2023 15:05 | Reportáž

Lubomír Zaorálek povede kandidátku Sociální demokracie do Evropského parlamentu. Na úterní tiskové konferenci představil svou vizi a podle něho zásadní témata, kterým je nutné se na půdě EU věnovat. Tvrdě zkritizoval unijní politiku vůči Ukrajině a sliby, které jsou jim dávány. Podle něho je jasné, že není možné je splnit, ale politici neříkají lidem pravdu. Několik zemí v Evropě je podle Zaorálka vděčných Viktoru Orbánovi, že mluví proti vstupu Ukrajiny do EU, protože s tím souhlasí. Z debat s francouzskými politiky prý sám ví, že pokud by Ukrajina do EU vstoupila, Francie z ní vystoupí.

Zaorálek: Pokud Ukrajina vstoupí do EU, Francie z ní vystoupí. Řekněte lidem pravdu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Lubomír Zaorálek a Michal Šmarda na tiskové konferenci SOCDEM

Sociální demokracie představila svého volebního lídra pro volby do Evropského parlamentu v červnu příštího roku. Bude jím dlouholetý sociální demokrat, exministr a nynější místopředseda strany Lubomír Zaorálek.

Podle šéfa SOCDEM Michala Šmardy je Zaorálek nejlepší z lídrů kandidátek, které politické strany představily. „Rozhodli jsme se zvolit člověka, který se v Evropském parlamentu rozhodně neztratí. Člověka, který má kontakty v celé Evropě, ve všech evropských státech a na kterého je spoleh, že neselže. Nemůžeme si dovolit experimenty. Nemůžeme si dovolit za ČR vyslat lidi bez evropské zkušenosti. Kteří tam budou dva roky tápat a zmateně pobíhat,“ uvedl Šmarda na úterní tiskové konferenci s tím, že eurovolby rozhodnou o budoucnosti naší země i EU.

Lubomír Zaorálek vidí celou řadu priorit a problémů, které je nutné v rámci Evropské unie řešit. Kromě toho vnímá za důležité snažit se z europarlamentu pomáhat českým občanům, když to podle jeho slov není schopna dělat vláda Petra Fialy. Varoval před hrozbou, aby se z České republiky stal jakýsi skanzen, kde se nebude nic vyrábět. Je rovněž přesvědčen, že bude nutné přeformulovat priority týkající se Green Dealu.

V reakci na otázku ParlamentníchListů.cz popsal lídr kandidátky SOCDEM i svůj pohled na vystupování EU v mezinárodních vztazích a kritizoval přístup k Ukrajině, které je slibováno členství v unii, přestože se je prý jasné, že k tomu nedojde. 

„Musíme se starat o to, aby Evropská unie vydržela, protože pokud by tento projekt zhavaroval, ocitli bychom se ve velice nejisté situaci a bouřlivých časech, ve kterých by nebylo jisté vůbec nic. EU musí být životaschopná a funkční, nesmí být strukturou, která se lidem vzdaluje a lidé jí nevěří. Aby se lidé mohli s EU identifikovat, musejí vidět, že dovede zajistit bezpečnost a prosperitu. Že je EU ohrožena je bohužel pravda a ukazují to různé zahraniční průzkumy, ze kterých plyne, že EU strašně spadla z lopatky v Africe, Asii či Latinské Americe. Důvod je jednoduchý, zbytek světa nezajímá útvar, u kterého vidí, že není schopen zajistit lepší život v příští generaci. Kdo se potom může divit, že africké státy EU nezajímá. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Musím se přiznat,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMutella , 12.12.2023 17:00:53
že Paroubka a Zaorálka jsem nikdy v oblibě neměl. Ovšem po letech musím konstatovat, že v porovnání s tou dnešní šmírou jsou to političtí a intelektuální giganti.

|  25 |  0

Další články z rubriky

„Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa. Padlo nejhorší

16:45 „Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa. Padlo nejhorší

Donald Trump si za atentát může sám. Konstatovala to šéfka sněmovny Markéta Pekarová, když prohlásil…