Valenta a Černochová tvrdě vypráskali senátory ČSSD. S jejich přičiněním prý znovu nedošlo na ústavní novelu, která vás má ochránit před odzbrojením z Bruselu

11. 10. 2017 20:10

Mnohé politiky nadzvedlo ze židle středeční rozhodnutí Senátu nezabývat se ústavním návrhem, který má v české Ústavě zakotvit právo na držení zbraní v reakci na omezující směrnici EU. Pro ParlamentníListy.cz to okomentovala poslankyně ODS Jana Černochová či senátor Ivo Valenta.

Valenta a Černochová tvrdě vypráskali senátory ČSSD. S jejich přičiněním prý znovu nedošlo na ústavní novelu, která vás má ochránit před odzbrojením z Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Manifestace proti omezení legalních držitelů zbraní na Václavském náměstí
reklama
Podle občanských demokratů se horní komora parlamentu k novele o zbraních zachovala manipulativně a celý proces zdržovala. „Považuji za velmi nestandardní, že ani tři měsíce poté (po schválení normy Sněmovnou, pozn.red.) senátní většina, kterou tvoří zejména vládní strany, není schopna k této věci zaujmout jasné stanovisko,“ uvedla k tomu předkladatelka normy Jana Černochová.
 
Podle ní zejména senátoři ČSSD nemyslí prosazení této ústavní úpravy vážně, klamou příslušníky střelecké komunity a pohrávají si s jejich důvěrou. Sněmovní volby nemají na jednání Senátu žádný vliv a nijak s ním nesouvisí. Jedná se o pouhou manipulaci a názorovou schizofrenií,“ dodala poslankyně Černochová.
 
Překvapivý závěr většiny svých kolegů naštval senátora Iva Valentu, podle jeho slov jde o žonglování s bezpečností.
 
„Jsem smutný z toho, že Senát dnes odmítl projednat ústavní zákon, kterým se Česká republika alespoň částečně chtěla bránit odzbrojovací směrnici EU. Nechápu, proč tento zákon už tři měsíce leží v Senátu, je postupně zařazován a opět zase vyřazován z projednávání a teď, týden před volbami, většina senátorů odmítne se o zákonu vůbec bavit. Vůbec tomu nerozumím, připadá mi to nadmíru pokrytecké a navíc ohrožující bezpečnost naší země. Kde je odhodlání především ČSSD k prosazení tohoto zákona? Copak se bojí, aby veřejnost poznala, že vládní politici to se vzdorem proti evropskému odzbrojování nemyslí vůbec upřímně a že vše kolem ústavního zákona bylo jen mediálním divadlem a předvolební kampaní. Česká republika se musí umět bránit proti nepochopitelnému diktátu EU. A ústavní zákon tomu mohl alespoň trochu napomoci. Proto určitě podporuji jeho přijetí a jsem přesvědčený o tom, že vláda, která vzejde z nadcházejících voleb, musí daleko přísněji zajišťovat naši vlastní schopnost bránit se hrozbám dnešní doby,“ sdělil k věci senátor Valenta.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

21:48 Senát asi usnadní přechod k jinému mobilnímu operátorovi

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se zřejmě sníží, lhůta pro převod telefonního čísla…