Poslední příspěvky z profilů

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
JUDr. Renata Vesecká
JUDr. Renata Vesecká odpověděl na dotaz

Platy

Dobrý den,prostředky „na asistenta“ nejsou soukromým příjmem poslance, ale příjmem aparátu či osoby, která zajišťuje vedení regionální kanceláře poslance, komunikaci s občany, administrativu poslance nebo odborné podklady. Často se to bohužel směšuje s poslaneckými náhradami, což je ale něco úplně jin

JUDr. Renata Vesecká
JUDr. Renata Vesecká odpověděl na dotaz

Jak to bude s transparentností neziskovek?

 Dobrý den,cílem určitě není útočit na organizace, které reálně pomáhají lidem. Spousta neziskovek dělá potřebnou a ušlechtilou práci. Strana Motoristé sobě si je toto dobře vědoma, ale usiluje o zprůhlednění financování neziskových organizací tak, aby činnost právě takových stát podpořil. Hezký denRV

Gabriela​ Sedláčková
Gabriela​ Sedláčková odpověděl na dotaz

Co vy na to?

Dobrý den, díky moc za váš dotaz. Takováto diskuze (pouze diskuze, žádný závazek, ani nic takového...) proběhla na společné schůzi ústavní komise obou komor. Nemám o tom úplně bližší informace, ty bude mít pravděpodobně moje kolegyně Renata Vesecká, ale vím, že z diskuze vyplynulo, že tento výbor by samozřejmě volili poslanci a senátoři. Já tak něj

Gabriela​ Sedláčková
Gabriela​ Sedláčková odpověděl na dotaz

Obstrukce

Dobrý den, děkuji moc za dotaz. Ano, je to přesně tak. Psala jsem to na sociální sítě, protože jsem z toho byla úplně vyděšená. Upřímně? Obstrukce jsou prostě normou - je to vlastně jeden z mála politických nástrojů opozice, jsem ochotna je snášet, obětovat veškerý svůj volný čas. I když by neměli být ochotni snášet to občané, přeci jen je to stojí

Mgr. Josef Nerušil
Mgr. Josef Nerušil odpověděl na dotaz

Platy

 Vážená paní Evelínko, peníze na odměnu asistentům jsou peníze, které nejsou určené poslancům, ale administrativním pracovníkům. Poslanec však má volbu, jak tyto peníze rozdělí a klik asistentů bude potřebovat. Já třeba využívám standardního počtu dvou asistentů - jednoho v poslanecké kanceláři a jednoho ve Sněmovně.Odměny pol

Mgr. Josef Nerušil
Mgr. Josef Nerušil odpověděl na dotaz

Opravdová pomoc rodičům

 Dobrý den paní Moniko, argumentem ministryně za ANO Schillerové je, že by plošné navýšení bylo rozpočtově náročné. My v hnutí SPD tento názor nesdílíme - peníze maminkám vnímáme jako podporu rodičovství, v kontextu s jinými rozpočtovými výdaji, které nám zanechala fialovská vláda (např. nákup předražených stíhaček), se nejedná o ta

Mgr. Josef Nerušil
Mgr. Josef Nerušil odpověděl na dotaz

financování veřejnoprávních médií

 Vážený pane Bulvo, financování ze státního rozpočtu dá veřejnoprávním médiím přesně určenou částku, pravidelně navyšovanou o inflaci. Pokud by mělo dojít ke změně částky, je třeba přijmout zákonnou novelu - technicky se tedy jedná o časově naprosto totožný proces, jako při změně výše koncesionářského poplatku. Koncesioná

Mgr. Josef Nerušil
Mgr. Josef Nerušil odpověděl na dotaz

Obstrukce

 Dobrý den paní občanko, opozice se rozhodla, že bude obstruovat veškteré jednání Sněmovny, i to které se týká v zásadě technických novel. Uplatňují tedy plošně strategii, kterou jsme jako hnutí SPD využili v několika případech ke zdržení škodlivých zákonů, jako bylo zavedení korespondenční volby, pandemický zákon, nebo navýšení kon

Mgr. Josef Nerušil
Mgr. Josef Nerušil odpověděl na dotaz

AfD

 Dobrý den pane Dubínku, s německou AfD spolupracujeme, zvláště pak se saskou a bavorskou větví, protože s naší zemí sousedí. Na politické úrovni otázku tzv. Benešových dekretů neřešíme, ostatně v programu AfD se ani tohle téma neobjevuje. Přes vystoupení některých politiků, kteří na tématu chtějí sbírat body, jsme s AfD dohod

JUDr. Ing. Zdeněk Hraba, Ph.D.

Proč zřizovat nějaký stálý výbor, když máme i prezidenta?

Vážený pane Hurto,rozumím Vaší úvaze. Prezident má skutečně silný mandát přímo od občanů. A proto by se na první pohled mohl jevit jako logická volba pro krizové rozhodování v době, kdy se Parlament nemůže sejít. Je zde ale jeden zcela zásadní demokratický ústavněprávní princip, který takovému řešení brání.Základním pilířem naší ústavy

Radek Koten
Radek Koten odpověděl na dotaz

Co vy na to?

 Dobrý den, netuším o čem píšete. V současnosti může vláda vyslat vojáky mimo území ČR bez souhlasu parlamentu na 60 dnů. Tuto pravomoc exkluzivně upravuje Článek 43 Ústavy České republiky. Pro jakékoliv delší působení armády v zahraničí už vláda bezpodmínečně potřebuje souhlas Parlamentu ČR (obou jeho komor)

Ing. Michael Canov
JUDr. Daniela Kovářová
JUDr. Daniela Kovářová odpověděl na dotaz

Co vy na to?

 Dobrý den. Ta myšlenka zatím padla poprvé na společné schůzi senátní a sněmovní Komise pro Ústavu. Nejsem podporovatelkou této myšlenky a velmi bedlivě budu sledovat další úvahy.

MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA
MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA odpověděl na dotaz

Nemyslíte, že toto je jasný příklad zeleného šílenství, které musí skončit?

Rozumím tomu, proč podobné zprávy vyvolávají silné reakce. Pokud by skutečně docházelo k tomu, že stát nebo samospráva lidem administrativně přiděluje, kolik smějí sníst masa, a ještě to zdůvodňuje jejich údajným podílem na klimatických změnách, považoval bych to za velmi problematické.Současně je ale dobré držet se faktů. V případě Kodaně nejde po

MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek odpověděl na dotaz

Dozimetr

Věřím, že viníci budou odsouzeni. Je třeba ale vyloučit také možnost přesahu do financování politických stran, to považuji za závažnější než prosté mafiánské způsoby tunelování ve firmách a organizacích.

MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek odpověděl na dotaz

Opravdová pomoc rodičům

Zdravím, s tím, že dětské skupiny nejsou správným řešením, s potřebou navýšení kapacit školek i zkrácenými úvazky souhlasím. Tři roky péče o dítě doma dle mého soudu stačí.

MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek odpověděl na dotaz

Co je na tomto, špatného?

No on to byl, po slovním  napomenutí a vyslovení jména poslankyně Šebelové,  její okamžitý "start" nahoru "empajr"za místopředsedou Nacherem. Vyznělo to, "tak takhle tedy ne, kolego, mě jmenovat nebudete".

MUDr. Jiří Mašek
MUDr. Jiří Mašek odpověděl na dotaz

Zdravotní péče

Možnost předepisovat léky, které dosud mohli psát specialisté je jednou z cest jak snížit počet zbytečných návštěv u lékařů a zvýšit tak kapacitu pro  skutečně potřebná vyšetření . Tak, aby se specialisté mohli věnovat novým případům a chronické pacienty s nastavenou léčbou mohli předat praktikům.