Hlas ze severu: Je čas znovu zvonit klíči. Vláda nás vede do záhuby

22.06.2012 18:01 | Zprávy

Jan Palach v černém na titulní stránce časopisu Svět v obrazech z roku 1969 a pod jeho portrétem velký titulek Lidé bděte ležel uprostřed týdne na stolku na libereckém Benešově náměstí před radnicí. Liberecké občanské iniciativy zde rozložily své ležení a snažily se upozornit na svoji činnost. Rozdávali Liberečanům letáky a také kávu.

Hlas ze severu: Je čas znovu zvonit klíči. Vláda nás vede do záhuby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nespokojení lidé zvoní klíči. Ilustrační foto

„Přijďte si dát kávu, je zadarmo, to je dneska zcela ojedinělé,“ lákala kolemjdoucí Věra Vohlídalová, bývalá ředitelka knihovny, která zde zastupovala hlavního organizátora akce, občanskou iniciativu Je čas nemlčet.

„To je na nic, je to strašně málo,“ reagoval na leták procházející postarší Liberečan. „Je potřeba udělat novou revoluci. Zase zvonit klíčema,“ mínil. „Podívejte jak zametli s primátorem Korytářem. Jak se snažil něco změnit, hned ho odvolali,“ upozorňoval na to, že demokratickou a pokojnou cestou změna k lepšímu jen tak nepříjde. Přizvukoval mu třicetiletý Adam z liberecké čtvrti Vratislavice nad Nisou.

„Byli jsme přece bohatý stát. Naši předci dřeli do úmoru, aby něco vytvořili. Pak přišlo pár manažerů a všechno rozkradli,“ durdil se. „Myslím, že strategické podniky jako ČEZ si měl stát nechat pod svojí kontrolou. Teď jsou rozprodané nadnárodním společnostem,“ povzdychl si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…