Klaus má kam jít. Bude prý úřadovat na luxusním zámečku

20.06.2012 7:20

Václav Klaus bude po odchodu z Hradčan úřadovat v Hanspaulském zámečku. Honosné stavbě, která dala jméno nejluxusnější vilové čtvrti v Praze, už prý říká „druhé Lány.“ Sídlo pro Klausův institut chystá miliardář Petr Kellner.

Klaus má kam jít. Bude prý úřadovat na luxusním zámečku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus se nechal s lidmi na památku fotografovat

Podle Lidových novin prezident Václav Klaus už ví, kam bude po vypršení prezidentského mandátu chodit do práce. Miliardář Petr Kellner, který zakládá Klausův institut, již jako jeho sídlo pronajal zámeček ve vilové čtvrti na pražské Hanspaulce. Kellnerova společnost PPF financuje jeho rekonstrukci i provoz budovy na několik desítek let.

„Prezidenti jsou symboly země a stát by se o ně měl postarat,“ řekl Lidovým novinám sám Petr Kellner. „Ale když to nedělá, nezbývá, než aby to udělal soukromník jako já nebo Bakala,“ vzpomněl miliardář donátora Klausova předchůdce Václava Havla. Do Knihovny Václava Havla bylo investováno odhadem více než 200 milionů korun, náklady na Klausův institut se prozatím pohybují v desítkách milionů.

Hanspaulský zámeček v Šárecké ulici si prý jako sídlo institutu vybral sám prezident a nyní jej prý již označuje „druhé Lány.“. Podle Lidových novin si jeho manželka Livia vymínila, že sídlo institutu musí být připraveno okamžitě po vypršení prezidentského mandátu, aby v něm Klaus mohl okamžitě začít úřadovat.

Klausův institut by podle jeho spolupracovníků neměl být jenom knihovnou, ale živým centrem politické debaty. Za vzor si prezident vzal například londýnský Legatum Institute, propagující myšlenky svobodného trhu. Ve správní radě Klausova institutu sedí například prezidentův tajemník Ladislav Jakl, v dozorčí radě pak bývalý pražský primátor Jan Koukal nebo advokát Jan Kříž.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: javTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…