Knížák jde po Rathovi: Hulvát, co má otce StBáka. Ať sedí pořádně dlouho

20.08.2012 10:28

Výtvarník Milan Knížák prý nemá rád „žvásty“ o tom, jak politici kradou, ale případ vyděrače a podvodníka Davida Ratha, který se navíc drze prezentoval jako neúplatný arbitr, by potrestal exemplárně. Podle umělce by měl dostat minimálně dvojnásobnou trestní sazbu a v životě už se nesmí ukázat v politice.

Knížák jde po Rathovi: Hulvát, co má otce StBáka. Ať sedí pořádně dlouho
Foto: Kateřina Bouda Kašparová
Popisek: Milan Knížák

Knížák se hned v úvodu svého textu pro Právo vyznává, že nemá rád bezduché nadávání politikům, řadu z nich zná jako čestné a pracovité lidi. Nečestnou výjimkou je však prý mezi nimi David Rath, celoživotní hulvát, kterému nebylo nic svaté a kálel na všechny kromě sebe.

Neustálým pomlouváním ostatních vytvořil dojem jakéhosi neúplatného arbitra, a přitom se nyní ukázalo, že je to obyčejný vyděrač a podvodník. A když na něj konečně došlo, dokáže si prý jenom stěžovat na podmínky vazby. Knížák by mu přál poznat komunistickou vazbu, kam lidi dostával Rathův otec, spolupracovník StB.

Už proto Knížák nechápe, proč někteří politici Rathovo jednání bagatelizují. Jako vysvětlení ho napadá jen to, že po třech měsících ve vazbě začne bývalý hejtman „měknout“ (což prý kriminalisté mají vyzkoušené) a prozradí všechny, kteří se podíleli na jeho podvodech.

Sám je přesvědčen, že Rathova zločinná činnost byla ještě mnohem širší, než bylo doposud zjištěno. Proto nechápe, jak je možné uvažovat o Rathově propuštění, když je jisté, že by okamžitě poté začal zametat stopy.

Vzhledem k tomu, jak hrubě zneužil svého postavení, by Knížák pro Ratha navrhoval minimálně dvojnásobnou trestní sazbu a doživotní zákaz působení v politice a státní správě. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…