Poselství miliardáře Janečka: Tak hlasujte v krajských volbách

09.10.2012 12:14

Kroužkovat politiky stojící v zadních řadách kandidátky prý už nestačí. Tvrdí to iniciativa "Vyměňte politiky", podle níž jsou i tito lidé pod kontrolou stranických sekretariátů a pokud chtějí čeští voliči dosáhnout skutečné změny v politice, musí volit nějakou mimoparlamentní stranu. Tento apel podporuje i miliardář Karel Janeček.

Poselství miliardáře Janečka: Tak hlasujte v krajských volbách
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Podnikatel Karel Janeček
reklama

Krajské i senátní volby se blíží a iniciativa "Vyměňte politiky" razantním způsobem vstoupila do politického dění, když podle  úterního Práva voličům doporučila, aby ve volbách nevolili žádnou z parlamentních stran, ale aby dali svůj hlas neparlamentním subjektům. Jen tak se prý podaří politiku vyléčit. Iniciativu svými penězi podporuje i miliardář Karel Janeček.

Pojďte k volbám, vyzývá miliardář. Bez lidí ke změně nedojde

"Hodnoty průměrného Čecha jsou výrazně lepší než hodnoty průměrného poslance," vysvětluje miliardář Janeček důvod, proč iniciativě "Vyměňte politiky" fandí.  Na svém webu pak iniciativa uveřejnila informace, které mohou voličům usnadnit rozhodování, až v pátek nebo v sobotu dorazí k volebním urnám. Voliči tam najdou informace např. o korupčních kauzách politiků.

Janeček také vyzývá ke změně volebního systému, podle kterého je obsazována sněmovna. Tento nový systém by měl zvýhodnit slušné kandidáty před zloději. Podle Janečka je však v první řadě třeba, aby lidé k volbám dorazili. Bez hlasů občanů je jakákoli iniciativa na změnu politických poměrů bezzubá.

Nabízí se však také otázka, kde bere iniciativa "Vyměňte politiky" spolu s Janečkem jistotu, že v parlamentních stranách sedí jen zloději nebo jejich sluhové. Stejně zvláštní je i úvaha, že v mimoparlamentních stranách sedí jen a pouze poctiví lidé.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…