Profesor Keller upozornil na „asi nevyléčitelnou schizofrenii české pravice“

29.06.2013 17:45

Pokud by u nás existoval pravicový politik, musel by dnes prosazovat volby, tedy způsob, jak zjistit vůli svobodných občanů. O tom píše Jan Keller ve svém komentáři v deníku Právo. Nazval jej “Starost o nesvéprávné“.

Profesor Keller upozornil na „asi nevyléčitelnou schizofrenii české pravice“
Foto: Archiv
Popisek: Sociolog Jan Keller

Podle komentátora současná politická krize zviditelňuje mnohé věci, které by jinak prý dočista utekly naší pozornosti. Keller upozorňuje na „patrně nevyléčitelnou schizofrenii české pravice“. Vyzdvihuje větičku z pravicové ideologie,“že každý člověk zná své vlastní zájmy nejlépe a že každý má mít svobodu tyto své zájmy prosazovat“.

Podle komentátora Práva to nyní vypadá, že pravicoví politici neberou „ústřední bod svého vyznání ani trochu vážně“. Keller upozorňuje na to, že existuje jednoduchý způsob, jak zjistit, co lidé za svůj zájem považují. „V parlamentní demokracii existuje taková zvyklost, že se občanů ptáme na to, co by rádi, ve volbách,“ píše. „Pokud by u nás existoval nějaký pravicový politik, musel by nyní prosazovat právě tento jediný známý způsob zjišťování vůle svobodných lidí,“ dodává Keller.

Podle komentátora Práva každý jiný postup hrozí tím, „že se za záda občanů ukryjí různí podvodníci, vykukové a šejdíři, kteří se jejich zájmy budou pouze dovedně ohánět.“

Politici, kteří se hlásí k pravici, se podle Kellera nyní shodují v jednom: „nelze připustit, aby svobodný občan svoji vůli projevil, teď se to prostě nehodí,“ píše ve svém komentáři v Právu.

„Němcová, Peake, Kalousek – všichni tvrdí svorně totéž. Po třech letech našeho úspěšného vládnutí jsou voliči totálně dezorientovaní. Volby by přinesly masový nástup socialistů, ba komunistů. Musíme lidi před jejich vlastní volbou ochránit,“ napsal Keller.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…