Rozhovor s Drábkem o Šiškovi. Přečtěte si, v čem měl náměstek volnou ruku

05.10.2012 7:58

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek přiznává, že zatčení jeho prvního náměstka Vladimíra Šišky je pro něj náročné ii osobně, neboť se Šiškou jsou blízkými přáteli. Slibuje však, že jej to nijak neovlivní prošetřování Šiškových zakázek, které na ministerstvu proběhne.

Rozhovor s Drábkem o Šiškovi. Přečtěte si, v čem měl náměstek volnou ruku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek
reklama

V rozhovoru pro MF DNES přiznává, že díky osobním vztahům byl vztah ministra s jeho statutárním zástupcem specifický. „Informoval mě velmi podrobně o věcech, o kterých jsem měl být informován. Na druhou stranu měl poměrně volnou ruku v manažerských úkonech, což mi umožnilo mnoho věcí dělat rychleji,“ popsal spolupráci se svým prvním náměstkem odstupující ministr. Vzájemná důvěra podle něj vycházela především z úzkého kontaktu, který spolu měli po řadu let.

Připouští, že jej Šiškovo zatčení i v tomto směru zasáhlo velmi silně. „Jsem v kontaktu s jeho manželkou, znám se s jeho dětmi,“ popisuje. Stále věří, že jeho náměstek neudělal vědomě nic nečestného, nebo špatného.

I přes úzký vzájemný vztah ministr slibuje, že zakázky, které zajišťoval náměstek Šiška, pečlivě prověří. „Každý, kdo mě zná, tak ví, že ty dvě věci dokážu oddělit velmi přesně,“ říká k tomu. Podle něj je poměrně snadné provést zpětnou kontrolu. „Pokud bude třeba nějaké hloubkové prověření, tak je to záležitost mého nástupce,“ dodává.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…