Ruský byznys se raduje z vítězství Zemana

28.01.2013 12:43

Ruští podnikatelé oceňují u odcházejícího prezidenta Václava Klause, že oteplil vztahy s Ruskem a od Zemana očekávají jejich další rozvoj. Českým čtenářům serveru Aktuálně.cz také připomínají, že Rakousko-Uhersko už neexistuje a naše republika si musí být vědoma toho, že leží mezi dvěma mocnostmi.

Ruský byznys se raduje z vítězství Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu Miloše Zemana. Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republiky

„Žádné Rakousko-Uhersko dnes neexistuje. Česko leží mezi dvěma mocnostmi, tedy v určitém vakuu. Takové země nemají jinou možnost, než si najít vybalancovanou pozici a hrát rovnovážně na obě strany," je přesvědčen Dmitrij Ščuka, předseda představenstva společnosti Evraz Vítkovice Steel, která je českou ocelářskou trojkou a patří do ruské skupiny Evraz, jejímž podílníkem je mimo jiné oligarcha Roman Abramovič.

Rusové mají v Česku řadu zájmů

Oteplení vzájemných vztahů od doby nástupu Václava Klause do úřadu ocenil i Vladimír Jermakov, reprezentant nejsilnější ruské kapitálové skupiny v Česku. Je jednatelem plynárenské společnosti Vemex, kterou ovládá ruský státní gigant Gazprom. „Velmi si tohoto člověka vážím jako historické osobnosti," uvedl na adresu Klause.

Server v této souvislosti připomíná, že Rusové mají zájem na dostavbě jaderné elektrárny Temelín a již dnes v naší zemi působí řada ruských firem, které očekávané oteplení vztahů uvítají. Jde např. o leteckou továrnu Aircraft  Industries, velkovýrobce pracovních oděvů Červa, armaturky MSA, Sigma či Arako.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…