Výkonná rada ODS poděkovala Klausovi. Zemi prý reprezentoval důstojně

03.03.2013 15:21

Širší vedení ODS děkuje končícímu prezidentovi republiky za důstojnou reprezentaci České republiky ve dvou volebních obdobích. Výkonná rada ve čtvrtek přijala usnesení, ve kterém, vedle odsouzení žaloby senátorů, poděkovala Václavu Klausovi za deset let v úřadě prezidenta.

Výkonná rada ODS poděkovala Klausovi. Zemi prý reprezentoval důstojně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

"Výkonná rada ODS děkuje končícímu prezidentovi republiky za důstojnou reprezentaci České republiky ve dvou volebních obdobích," píše se v usnesení. Text prohlášení výkonné rady ODS přečetl po jejím jednání v Jihlavě senátor Jaroslav Kubera. Výkonná rada ODS považuje také pokus skupiny senátorů prosadit podání ústavní žaloby na prezidenta republiky za účelové zneužití Ústavy České republiky a ústavního soudu k dehonestaci ideového odpůrce.

Zároveň oceňuje "státnický postoj" zvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha, kteří takový způsob politického boje nepodpořili. "Výkonná rada ODS věří, že většina slušných senátorů nepodlehne vábení populistů a návrh nepodpoří."

Návrh žaloby na končícího prezidenta Klause pro údajnou velezradu podepsalo 28 z 81 senátorů. Žaloba pojednává o novoroční amnestii i dalších Klausových skutcích. Kritici, ale i někteří zastánci podání, soudí, že horní komora v pondělí žalobu spíše nepodpoří, ač ji senátní organizační výbor doporučil schválit. Pokud nebude pro návrh plénum, žaloba k Ústavnímu soudu neodejde.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…