Zlo plodí zlo. Vít Bárta k cenám rohlíků a vládě, kterou to prý nezajímá

04.12.2012 13:24

Věci veřejné uspořádaly v Poslanecké sněmovně tiskovou konferenci, na které Vít Bárta ohromil nejnovější iniciativou „véček". Strana se prý chystá ze všech regionů pořádat zájezdy „na nákupy" do Německa a dalších sousedních zemí, aby lidé viděli, jak je u nás draho.

Zlo plodí zlo. Vít Bárta k cenám rohlíků a vládě, kterou to prý nezajímá
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vít Bárta při návštěvě Vysokého Mýta

Jako první vystoupila místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová. Ta oznámila, že „véčka“ budou navrhovat zachování současné sazby DPH ve výši 14 a 20 procent.

„VV opakovaně upozorňují, že rozpočet je postaven na zcela fiktivních příjmech,“ poznamenala Klasnová. Ta dále upozornila, že poslední zvýšení DPH se neprojevilo předpokládaným nárůstem daňového výběru.

„Nejlepší daňovou reformou je deset let s daněmi nehýbat, zatímco u nás jsme za posledních dvacet let provedli asi sto dvacet změn daňových zákonů,“ poznamenala Klasnová, než předala slovo svému manželovi.

„Dámy a pánové, zlo plodí zlo," začal Vít Bárta a následně pohovořil o vysokých cenách potravin. Zdůraznil například, že zatímco cena pšenice vzrostla o dvacet procent, cena rohlíku vzrostla třikrát tolik. „Je u nás opravdu výrazně dráž. Proto chceme pořádat pro občany zájezdy do sousedních zemí, kde vlády dokáží zajistit levnější ceny,“ překvapil návrhem.

Rád by na zahraniční zájezd prý vzal i členy vlády, ale ti jsou vůči jakékoliv kritice hluší. „Mohli bychom kvůli církevním restitucím pořádat zájezdy do pekla, “ poznamenal Bárta.

„Někdo prý označuje naše kroky za zoufalé. Ano, je to zoufalé, ale odpovídá to naší zoufalé situaci,“ dodal Bárta.

 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…