Komunistka Konečná o strachu z Babiše a katastrofě, kterou cítí mezi lidmi

18.12.2013 12:51 | Zprávy

Komunistická poslankyně Kateřina Konečná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zkritizovala koaliční smlouvu. Podle ní je sice fajn, pokud budoucí vláda bude pracovat ve prospěch běžných a také chudých lidí, ale aby se jí to povedlo, tak musí mít i plán na to, kde vezme peníze. „V koaliční smlouvě mi proto chybí řešení příjmové stránky rozpočtu,“ řekla Konečná. Navíc varovala před možnými plány Andreje Babiše.

 Komunistka Konečná o strachu z Babiše a katastrofě, kterou cítí mezi lidmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Jak se Vám - a potažmo i KSČM - líbí koaliční smlouva budoucí vlády?

Za ty roky už to beru jako takový základní dokument, protože jsem nezažila vládu – a zažila jsem jich opravdu od roku 2002 do roku 2006 hodně, třeba když se sociálnědemokratičtí premiéři střídali prakticky každý rok – kde by byla koaliční smlouva zcela konkrétní. Musím říci, že většina těch vládních prohlášení byla spíše deklaratorních a podobné je to i tady, a to i přesto, že je tam spousta věcí, které za posledních osm let v koaličních smlouvách chyběly. Mně třeba tady chybí prohlášení, z čeho chce koalice své plány financovat. To znamená nejenom uvést výdajovou stránku rozpočtu, ale k tomu musíte mít i ten příjem. A tam si myslím, že je to z velké části ošizené a je to obalené slovy „radši se o tom nebudeme bavit, protože jsme se na tom nedohodli“. Já osobně bych třeba daleko tvrději trvala na tom, aby v koaliční smlouvě bylo pamatováno na problém církevních restitucí. To je totiž téma, které tam určitě patří, téma, které by budoucí vláda měla řešit. Jsou tam deklaratorní hesla všech politických stran, jako je konkurenceschopnost a hospodářský růst, ale chápu, že by zejména lidovcům vadilo téma církevních restitucí, neboť to je pro ně kontroverzní téma, a přitom zde chybí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…