Albrightová popsala šok z toho, že její prarodiče zahynuli při holocaustu

30.09.2012 19:28 | Zprávy

Jedna z nejslavnějších Češek, Madeleine Albrightová, vydala knihu Pražská zima. O svém původu a o jizvách, které na její rodině zanechal holocaust, promluvila v rozhovoru pro server Týden.cz.

Albrightová popsala šok z toho, že její prarodiče zahynuli při holocaustu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Knihovna, ilustrační foto

Albrightová o svém původu dlouho nevěděla. "V ten den, co jsem byla jmenována, přišel do mé kanceláře novinář Michael Dobbs a začal mně ukazovat karty z války, na něž nacisté psali seznamy lidí, které poslali do koncentračních táborů," popsala bývalá americká ministryně zahraničí v rozhovoru.

"A tam byli i mí prarodiče. Já z toho byla úplně vyjukaná, protože jsem o tom neměla ponětí,“ uvedla s tím, že to byl asi největší šok v jejím životě. Od té doby do Česka často jezdí a umí i obstojně svou mateřštinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Heřmanův Městec získal nové venkovní sportoviště

7:33 Nadace ČEZ: Heřmanův Městec získal nové venkovní sportoviště

V areálu sportovní haly v Heřmanově Městci vzniklo nové venkovní sportoviště, které nabízí moderní z…