Bárta (VV): Chtějí kompromitovat Lessyho. Řeknu vám, kdo se má stát šéfem policie

15.07.2012 18:02

Příštím policejním prezidentem by mohl být Martin Červíček.

Bárta (VV): Chtějí kompromitovat Lessyho. Řeknu vám, kdo se má stát šéfem policie
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta
reklama

Na bezpečnostním výboru pod vedením Radka Johna bylo patrné, že největším zastáncem Kalouska byla poslankyně ODS Černochová. Dokonce jednání výboru označila jako jednání tribunálu. Málokdo ví, že Černochová, starostka Prahy 2, má osobní vztah s náměstkem policejního prezidenta pro vyšetřování Červíčkem.

Tento vztah je už od dob, kdy byl Červíček šéf pražské policie. Tehdy ho na tuto pozici dosadil Ivan Langer místo Vladislava Husáka s cílem oslabit Bémův vliv proti Topolánkovi. Po větách Nečase, že o jeho vládě nebude rozhodovat parta policejních důstojníků a nyní po vyostřeném konfliktu Kalouska s Lessym, kdy je patrné, ze Nečas s knížetem stojí neochvějně za ministrem financi, hrozí intenzivní zákulisní úsilí kompromitovat Lessyho a nahradit jej Červíčkem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vít Bárta

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…