Bárta: Zničit VV, urvat naše poslance. To je cíl

11.04.2011 9:09

ODS a TOP 09 se snaží získat po „véčkařských" odpadlících další poslance této strany. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl odstupující ministr dopravy Vít Bárta. Součástí strategie je podle něj špinění viditelných představitelů Věcí veřejných. Vyjednávání o zběhnutí z klubu VV podle něj pro ODS a TOP 09 vedou poslanci, kteří už klub opustili. Bárta spoléhá na prezidenta Klause, který se scénářem vlády založené na přeběhlících nesouhlasí.

Bárta: Zničit VV, urvat naše poslance. To je cíl
reklama
Podle nekorunovaného šéfa Věcí veřejných Víta Bárty bude v tomto týdnu pokračovat kampaň, jejímž cílem je získat poslance klubu strany pro projekt na vládnutí TOP 09 a ODS bez Věcí veřejných.

Přemlouvat budou "zrádci"

„Nemusíme konspirovat a hledat zákulisní informace. Pan kníže (Schwarzenberg) v České televizi říkal, že nejde o morální právo, ale o ústavní právo a zdůrazňoval nezávislost každého poslance," řekl ParlamentnímListům.cz Bárta. Podle něj jde o jasný signál pro „jeho" poslance, aby opustili klub VV.

SLEDUJEME téma peníze za mlčení ve VV

Podle Bárty vyjednávání v první vlně nepovedou přímo představitelé zbylých koaličních stran. „Tohle je sofistikovanější verze, oni spíš očekávají, že především ti tři poslanci (Škárka, Huml. Kočí), kteří z klubu odešli budou vést ta jednání, než aby to dělali sami," míní Bárta.

Bártovy obavy z přeběhlíků VV, kteří vyšachují mateřskou partaj ze hry, může tlumit fakt, že prezident Klaus nechce vládu založenou na přeběhlících. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl Klausův tajemník Ladislav Jakl, přičemž jeho vyjádření ještě v neděli Věci veřejné údajně rozeslaly svým registrovaným příznivcům, tzv. Véčkařům.
Ministr financí Kalousek oproti tomu Jaklovi vzkázal, že většina pro vládu se počítá ve sněmovně, ne na Hradě.

Premiér Nečas, který se v pondělí s prezidentem setká, podle spekulací médií nese na Hrad právě takový scénář: Vládu ODS a TOP 09 podporovanou odbojnými poslanci VV.

Bude další špína

„Klub věcí veřejných a strana Věcí veřejných je sestaven z lidí, kteří mají vysokou morálku. A jediný způsob jak ten klub rozkývat, je vylévat na představitele strany špínu. Proto se dá předpokládat, že ještě něco přijde, že to je součástí strategie," uvedl dále Bárta pro redakci na dotaz, zda ví o nějakých dalších útocích, směřovaných k jeho osobě.

Připomněl, že „MF Dnes měsíce, dokonce snad rok, shromažďovala podle svých vyjádření materiály, které shodou okolností vydal ten samý den, kdy vyvrcholí nějaké osočování mé osoby". „A když to plně nezabralo, tak se to zkusí jinak a musí to pokračovat," konstatoval Bárta.

Babák už v tom lítá, a to není vše

Jeho slova potvrzuje i Michal Babák, který už v pátek pro ParlamentníListy.cz uvedl, že si nemyslí, že je konec útokům. „Co mám nějaké informace, tak v průběhu příštího týdne bych měl být na paškále já. Mělo by to být o nějakém financování, o mém účetnictví a podobně," řekl redakci Babák, který byl před vstupem do politiky prostřednictvím Věcí veřejných soukromým podnikatelem na Moravě.

V pondělí opravdu přinesl týdeník Respekt tvrzení, že Babák nedokáže doložit, kde vzal šest milionů korun, které v průběhu posledních tří let věnoval na fungování strany. Babák nicméně tvrdí, že dokumenty o původu peněz má a Respektu je předloží. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…