Bělohradský: Kabinet vládne radikálním způsobem. Je hluboce nelegitimní

13.11.2011 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Filozofa Václava Bělohradského ParlamentníListy.cz zastihly na ideové konferenci ČSSD. Popovídaly si s ním tak zejména o kritice současné středopravicové vlády a její ignoranci demonstrací vyjadřujících nespokojenost lidí. Bělohradský soudí, že vláda je ve vztahu k respektu názorů lidí nelegitimní. Občané si za to ale mohou sami - neumí totiž protestovat. A navíc si tuto vládu zvolili zcela svobodně.

Bělohradský: Kabinet vládne radikálním způsobem. Je hluboce nelegitimní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Bělohradský

Co obvykle děláte o půlnoci ze soboty na neděli?

Většinou spím. V sobotu večer bývám po celém týdnu tak unaven, že usnu třeba v osm večer, a spím do druhého dne. Vzpamatovávám se z náročných předchozích dnů.

A co sobota jako taková, případně sobotní večer?

Sobota je pro mě den práce, odpovídám na elektronickou poštu, zpracovávám otázky čtenářů a podobně. Výjimkou nejsou ani setkání s přáteli, filozofy, s nimiž diskutujeme o budoucnosti postmoderního světa.

Psali jsme:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jana Šulcová

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Česko letos v létě lákalo více návštěvníků

7:33 Letiště Praha: Česko letos v létě lákalo více návštěvníků

Zájem turistů o Česko roste, a to zejména mezi zahraničními cestovateli. Letiště Václava Havla Praha…