Co nám ještě Ivan Langer řekl o Radku Johnovi...

18.12.2010 15:36

Předseda Věcí veřejných a ministr vnitra Radek John veřejně přiznal, že věděl o údajné korupční kauze na ministerstvu životního prostředí dříve, než premiér a přesto ani neaktivoval policii, ani neinformoval premiéra, že odvolaný ředitel SFŽP Libor Michálek se chystá nahrávat schůzky na ministerstvu životního prostředí. Pro exministra vnitra Ivana Langera (ODS) tím John profesionálně i lidsky selhal.

Co nám ještě Ivan Langer řekl o Radku Johnovi...
reklama

Langer tak v sobotu reagoval na Johnův brífink, kde ministr uvedl, že se hlavním aktérem kauzy Drobil Liborem Michálkem sešel už letos v létě. Na jednání mu podle Johnova vyjádření měl Michálek bez jakýchkoliv důkazů sdělit, že se obává možných korupčních tlaků na ministerstvu životního prostředí.

John proto Michálkovi podle svého vyjádření doporučil, aby se pokusil nashromáždit důkazy pro své obavy a informoval ho, že dostatečně sofistikovaným nahrávacím zařízením, které dokáže nahrávat i přes případné rušičky odposlechů vlastní novinář Janek Kroupa. Ten minulý týden kauzu za pomoci tajně pořízených nahrávek odstartoval v MF Dnes.

John nekonal a selhal

„Radek John jasně přiznal, že o celé kauze věděl už od léta a neaktivoval ani policii, ani neinformoval premiéra. Dokonce uvedl, že poradil panu Michálkovi, že novinář Kroupa vlastní odposlouchávací zařízení. Tím se jasně zprostředkovaně účastnil následné provokace na předsedu vlády," konstatoval pro ParlamentníListy.cz Langer s tím. Podle něj svou nečinností John navíc jednoznačně zmařil jakékoliv vyšetřování zmíněné kauzy.

Dnešní prohlášení Radka Johna ZDE

„Jeho následné vyjádření, že teď se ukáže, jestli policie umí šetřit korupční kauzy je v tomto světle pokrytecké. Každý vyšetřovatel vám řekne, že v okamžiku zveřejnění informací o jakékoliv kauze v médiích rapidně klesá šance na její úspěšné rozkrytí," pokračoval Langer.

Kavárenský silák

Johnovo vyjádření o současném devastujícím vlivu Langera na ministerstvo vnitra, kterému je třeba zamezit, označil exministr za „silácké řeči kavárenského člověka po dvou lahvích červeného vína".

„Nicméně si nemyslím, že by Johnova selhání měla ohrozit koaliční vládu. Jsem přesvědčený, že ve Věcech veřejných je dost kvalitních lidí, kteří podobné jednání odsoudí a pan ministr a předseda Véček John rozhodně není nenahraditelný," dodal pro ParlamentníListy.cz Langer.

SLEDUJEME kauzu Drobil

Připomeňme, že celou kauzu odstartoval deník MF Dnes, který zveřejnil Liborem Michálkem tajně pořízené nahrávky svých rozhovorů s s ministrem životního prostředí Pavlem Drobilem a jeho poradcem Martinem Knetigem. Z nahrávek má vyplývat snaha ovlivnit Michálka, aby ovlivňoval veřejné zakázky tak, aby z nich ODS mohla profitovat.

Podle dvou zdrojů serveru euro.cz nicméně měl ministr vnitra a šéf Věcí veřejných Radek John s Michálkem sejít ještě dříve, než se informace dostaly do médií. To John následně potvrdil, nicméně ostře odmítl jakoukoliv zodpovědnost za zkontaktování Michálka s médii. Přitom však připustil, že mu doporučil Janka Kroupu jako profesionála na pořizování skrytých nahrávek.

Psali jsme dnes:
John vysvětloval a napadal. Langer: Řeči po dvou flaškách, ministře
Podvedl John Nečase? Knížete to nezajímá, má 36 hodin klidu
Kauza Drobil se zamotává. O všem prý věděl i John
Smí se beztrestně "fízlovat"? Dejte si pozor v práci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sledovačky, odposlechy, Faltýnkovi blízký podnikatel a velký byznys. Nové skutečnosti třaskavé kauzy

16:40 Sledovačky, odposlechy, Faltýnkovi blízký podnikatel a velký byznys. Nové skutečnosti třaskavé kauzy

EXKLUZIVNĚ Redakce již dvakrát informovala o takřka šest let trvající kauze Vidkun, kterou tehdy rea…