Doktor Macek voličům Fischera: Vy vůbec nevíte, koho to volíte

16.02.2012 21:25

Miroslav Macek apeluje na občany: vůdce smečky se nevolí, ale vybírá, podobně jako prezident. Podle něj je sice pěkné, že lide upřednostňují „nestranické“ kandidáty na hlavu státu, neuvědomují si ale, že volí někoho, kdo se součástí politiky stane právě po zvolení.

Doktor Macek voličům Fischera: Vy vůbec nevíte, koho to volíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Miroslav Macek pochválil na svém blogu Čechy za jejich postup pří vybírání příštího prezidenta. Ovšem jen ironicky. „Moc se mi líbí, kterak podle posledních - a to velmi předčasných - preferencí kandidátů na prezidenta, odpovídající (česky: respondenti) upřednostnili "nestranické" kandidáty, aby tak dali najevo svoji nevůli současnému establishmentu,“ uvedl v nadsázce.

„Aniž by si uvědomovali, že volí establishment příští. A v případě Fischera i ten minulý, ale to už je dávno a hlavně platí u nás přece, že kdo nic nedělá, ten nic nepokazí,“ dodal Macek, bývalý místopředseda ODS.

Podle něj by si lidé měli uvědomit, co to ve skutečnosti znamená, že nyní bude přímá volba prezidenta. „Proboha, kdy už si lidé konečně uvědomí, že vůdce smečky se nevolí, ale vybírá (z jednoho zcela nepopiratelného kandidáta), a to podle toho, jak umí ochránit svoji smečku v dobách ohrožení a nikoliv v letech tučných... To umí každý ňouma, byť by se jmenoval jakkoliv, třeba i Švejnar,“ narážel na dalšího kandidáta na prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Nový jízdní řád 2022 v Jihočeském kraji

7:33 České dráhy: Nový jízdní řád 2022 v Jihočeském kraji

V neděli 12. prosince 2021 začne na železnici platit nový jízdní řád. V Jihočeském kraji zůstane roz…