Kocáb a Dusík nedodali daňová přiznání. Zákon jim to ale ukládá

05.05.2010 11:23 | Zprávy

I přesto, že mají povinnost dodat daňová přiznání, tak bývalí ministři neučinili. Oba však slíbili, že dokumenty dodají co nejdříve.

Kocáb a Dusík nedodali daňová přiznání. Zákon jim to ale ukládá

Zákon o střetu zájmů je nejasný a mnohdy je těžké jej v praxi uplatňovat. Své o tom ví i bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb  a exministr pro životní prostředí Jan Dusík. Oba ze své funkce odstoupili v březnu a podle zákona měli do měsíce předložit svá daňová přiznání. Dosud tak však neučinili.

Jestliže proti jejich jednání nikdo nepodá podnět k zahájení přestupkového řízení, zůstane jejich porušení zákona bez postihu. Námitky nehodlá podat ani předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Hana Šedivá (ČSSD).

"Pokud to bude chtít udělat někdo jiný z členů výboru, ať to dá. Ale zatím jsem to nedělali u nikoho, nevidím důvod, proč to dělat u těchto dvou ministrů," uveal pro středeční deník Právo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jas

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

22:03 Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

Vláda Petra Fialy v demisi na zasedání ve středu 19. prosince 2025 schválila vyšší úrok z prodlení u…