LIDEM jsou loutky v rukou TOP 09 a ODS. Herečka Chytrová jde do voleb

02.08.2012 18:20

ROZHOVOR Věci veřejné nejsou zapleteny do žádné korupce. S policejním prezidentem Petrem Lessym se snad rozčeří zatuchající vody českých rybníků a vytáhnou se na světlo kauzy, které se zametaly pod koberec. Jde o názory půvabné herečky Simony Chytrové, jejímž manželem je režisér Vít Olmer. Hrála třeba ve dvojdílném filmu Playgirls, který je prý proti dění v zemi procházkou růžovou zahradou!

LIDEM jsou loutky v rukou TOP 09 a ODS. Herečka Chytrová jde do voleb
Foto: hns
Popisek: Herečka Simona Chytrová míří do Senátu
reklama

Nemyslíte si, že si Věci veřejné účinkováním a licitováním ve vládě podepsaly politický rozsudek smrti?

V roce 2009 jsme s manželem natáčeli pro Českou televizi dokument o práci investigativních novinářů a seznámili jsme se také s redaktory časopisu Pražan, Kateřinou Klasnovou a Jiřím Vejmelkou, kteří na tu dobu velice odvážně bojovali proti korupci na Praze 5 a také na Praze 1. Věcem veřejným se podařilo změnit řadu věcí v oblasti regionální politiky. Myslím, že „politický rozsudek smrti“ je příliš silná káva, Francouzi na to mají výraz „traversée du désert“, což znamená překonat poušť. To se Véčkům, které se očistily od „plevele“ ve svých řadách, snad podaří. V každém případě jsme je s manželem od začátku spíš varovali před vstupem do koalice.

Někteří politologové se ještě před rozkolem ve Věcech veřejných dost kladně vyjadřovali o jejich přínosu, co se odhalování korupce týče. Opravdu si myslíte, že odstartovaly řadu vyšetřování korupčních kauz od Davida Ratha až po případ CASA?

Zásluhou Věcí veřejných došlo k výměně policejního prezidenta. Pokládám pana Lessyho za kompetentního, nestranného a inteligentního policistu, pod jehož vedením se snad rozčeří spokojeně zatuchající vody českých rybníků a vytáhnou se na světlo kauzy, které se dosud úspěšně zametaly pod koberec. Poprvé v životě fandím policii a držím jí palce v boji s Kalouskovou partičkou „nedotknutelných“, která hystericky bojuje o to, aby se věci vrátily do starých kolejí. Je na nás občanech, abychom jim to nedovolili.

Více rozhovorů ZDE

Jsou pro vás Bárta, John, Klasnová stále důvěryhodní?

Oni se na rozdíl od jiných politiků nezapletli do korupce. A tím se nejspíš stali nepohodlnými těm z ostatních stran, jejichž šéfové, jak s oblibou cituje můj manžel Švejka, na sebe jako ti zlodějští intendanti „láskyplně pomrkávají“ a neakceptují mezi sebou nikoho, kdo by se také nenamočil. Véčka si rovněž prošly cílenou, a zřejmě podplacenou, mediální masáží, která dovede zničit každého, jak jsme to ostatně před časem zažili i my s manželem v oblasti hraného filmu.

Jak nahlížíte na jejich rozkol Věci veřejné versus LIDEM? Na jaké straně stojíte?

Nechápu vůbec vznik platformy LIDEM Karoliny Peake, která není politicky nezávislá, naopak její členové jsou loutky v rukou TOP O9 a ODS. Mám pocit, že některým členům platformy od začátku šlo o to, setrvat na teplých ministerských postech.

Vyjádřila jste možnost kandidovat za Véčka do krajských voleb. Stále to platí?

Kandiduji do Královéhradeckých krajských voleb. Chtěla bych samozřejmě působit v oblasti kultury, která je mi nejbližší, ale také bych se ráda zaměřila na školství, které je u nás podle mého názoru v katastrofálním stavu, přičemž východisko vidím ve smysluplném využívání dotací z fondů Evropské unie. Mezi neduhy našeho školství patří mimo jiné podhodnocení platů učitelů, které jsou pod evropským průměrem. Chybí tady motivace, jak se žáky kvalitně pracovat a společně vymýšlet projekty, které by pozvedly celkovou úroveň. Nedostatečná je i zpětná vazba na rodinu a spolupráce s ní. S manželem pracujeme na projektu mapování této problematiky pro Českou televizi s názvem Učení mučení?

Nepřipomíná Vám dnešní dění ve vládě scénář dvoudílného filmu Playgirls? Ústrky, pomluvy, prostituce?

Playgirls jsou proti tomu, co se děje v naší zemi, procházka růžovou zahradou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Očkování znova. 2022, 2023, řekl Babiš. A nám sdělili vážné věci

10:21 Očkování znova. 2022, 2023, řekl Babiš. A nám sdělili vážné věci

Proti covidu-19 bude nutné očkovat i v následujících letech, oznámil premiér Andrej Babiš. A významn…