Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách lékař Kaňkovský

04.12.2011 7:28

Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách ředitel havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský. Tohoto lékaře a nestraníka zvolili na první místo kandidátky účastníci dnešní nominační konference KDU-ČSL, která se konala ve Větrném Jeníkově. Lidovci už také mají sestavenou celou kandidátku.

Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách lékař Kaňkovský

Kandidátní listina obsahuje 50 jmen. Mezi nimi figuruje devět nestraníků, z nichž tři se dostali do první desítky, řekl ČTK předseda krajské organizace KDU-ČSL Štěpán Komárek. Dodal, že strana chce v krajských volbách dosáhnout lepšího výsledku než posledně, kdy v krajském zastupitelstvu Vysočiny klesl počet lidoveckých mandátů z deseti na pět. "Rozhodně očekáváme posílení našich pozic," řekl.

Post ředitele brzy opustí

Sociální demokraty na Vysočině povede do krajských voleb dosavadní hejtman Jiří Běhounek, který je také lékařem. Výzvu delegátů krajské konference přijal počátkem listopadu. Kompletní kandidátku pro krajské volby představí ČSSD na jaře. Občanští demokraté ještě svého lídra pro krajské volby na Vysočině nevybrali, nezveřejnili ani možné kandidáty na hejtmana. 

Kaňkovský převzal vedení nemocnice v Havlíčkově Brodě v prosinci 2006, po kauze vražd heparinem, kterých se dopustil zdravotník Petr Zelenka. Nedávno oznámil, že ředitelskou funkci na vlastní žádost s koncem letošního roku opustí a že se chce vrátit na ortopedicko-traumatologické oddělení nemocnice. KDU-ČSL už Kaňkovský reprezentuje v zastupitelstvu města Třešť.

V minulých krajských volbách na Vysočině zvítězila ČSSD před ODS a KSČM. Lidovci skončili na čtvrtém místě a v zastupitelstvu získali pět z celkem 45 mandátů.

Související:

Strany připravují reklamní masáž. Krajské volby jsou už za rok

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Pravčická brána je od soboty opět přístupná

22:30 Ústecký kraj: Pravčická brána je od soboty opět přístupná

V sobotu 1.10. se v omezeném režimu po dvou měsících po požáru znovu otevřela Pravčická brána.