Máme málo času, hlásají tajemné inzeráty. Stojí za nimi miliardář Janeček

09.10.2012 15:16

VÍME PRVNÍ V pondělí se v celostátních denících objevila celostránková inzerce s tajuplným vzkazem „Máme málo času”. ParlamentníListy.cz zjistily, že je celá kampaň spojena s Karlem Janečkem z Nadačního fondu proti korupci. Janeček to ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz potvrdil.

Máme málo času, hlásají tajemné inzeráty. Stojí za nimi miliardář Janeček
Foto: Archiv
Popisek: Finančník a bojovník proti korupci Karel Janeček
reklama

Inzerát odkazuje na stránky vlnyevoluce.cz. Na nich jsou dva vzkazy. První zní takto. „Jde to i po dobrém: Většina z nás si přeje změnu. Přejme si i změnu způsobu, jak změny dosáhnout. Skutečné ohledy a více respektu místo hádek, konfrontací a vyhrocených konfliktů. Stačí začít stavět na tom, co je dobré. Dítě se nezmění, když na něj člověk jenom křičí. V naší zemi se nic nezmění, když budeme pořád jen křičet a kritizovat. Jde to i po dobrém. Dělat dobré věci, kdykoli je příležitost. Alespoň občas přestat myslet na vlastní zisk.”

Další vzkaz vážící se ke sloganu „Máme málo času” zní: „Nechceme strašit, ale opravdu máme času tak akorát. Způsob, jakým dnes organizujeme naši společnost a její bohatství, je nestabilní a neudržitelný. Zatímco se mnozí lidé stále více uskromňují, malá menšina zneužívá a v horším případě devastuje naši zemi ve falešném domnění, že na ni spravedlnost nikdy nedosáhne. Řešení problémů, které jsou opravdu zásadní, odsouváme nebo na ně zapomínáme. Změna je nutná a začít je třeba TEĎ. Máme málo času. Život dnes běží stále větší rychlostí.”

Janečkův obchodní partner Ctirad Hemelík

Karel Janeček se ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz k projektu přihlásil. Redakce se ho dotázala, zda se na kampani nějakým způsobem podílí. “Podílím se na tom. Detailněji se k tomu ale nebudu vyjadřovat,” řekl ParlamentnímListům.cz s tím, že později bude ty, kteří se o věc zajímají, informovat více.

Copyright na webové stránky má občanské sdužení Pozitivní evoluce o.s. se sídlem v Horních Měcholupech, které bylo založeno 2. července 2012. Podle identifikace v Domain Tools je odpovědnou osobou za stránky a občanské sdružení Ctirad Hemelík, který vlastní firmu Felicius Media s.r.o., která organizuje “new age” veletrhy “Festival Evolution týkající se biostylu, zdraví, ecoworldu, esoteriky, inspirace” v Holešovicích, a firmu ProRegiony s.r.o. (založena 12. září 2012), kde má 33procentní podíl právě Karel Janeček (základní jmění je 200 tisíc korun).

NFPK

Že mají Hemelík a Janeček podobné názory, nasvědčuje i to že Hemelík hovoří o korupci jako o velkém společenském problému. Další sdělení stránek se mají objevit do několika hodin a na stránkách běží odpočítávací časomíra.

V březnu 2011 založil burzovní podnikatel Janeček spolu s pivovarníkem Stanislavem Bernardem a hercem Janem Krausem Nadační fond proti korupci. Jeho oficiálním cílem je podpora rozvoje etických hodnot v demokratické společnosti a podpora projektů odhalujících korupci ve veřejné správě s rozsáhlým ekonomickým dopadem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

768 tisíc v čudu. Dluh. Od ČSSD nula. Hamáčkova mládež: Pravda na papíře

18:45 768 tisíc v čudu. Dluh. Od ČSSD nula. Hamáčkova mládež: Pravda na papíře

Nové vedení si nebude volit jen ČSSD, ale o něco dříve i jejich mládežnická organizace. Mladí sociál…