Mezian a Dienstbier: Malé nemocnice mají naši podporu

03.10.2012 17:20

Malé nemocnice bojují o svou existenci. Zdravotní pojišťovny chtějí omezovat nejen počet akutních lůžek, ale především rušit oddělení.

Mezian a Dienstbier: Malé nemocnice mají naši podporu
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

To je pro mnohé nemocnice z ekonomického hlediska likvidační. Uvědomuje si to jak Hassan Mezian, tak Jiří Dienstbier (oba ČSSD).

Kandidát do Senátu za Litoměřicko a Slánsko Hassan Mezian se senátorem a kandidátem na prezidenta Jiřím Dienstbierem společně navštívili Podřipskou nemocnici s poliklinikou. Nemocnice v Roudnici nad Labem má mít definitivně uzavřena dvě oddělení ze čtyř.

„Navštívil jsem nemocnici a z informací, které jsem se dozvěděl vyplývá, že nemocnice má na Roudnicku velkou podporu obyvatel. Pokud by petici odeslali do Senátu, díky tomu, že má přes 14 tisíc podpisů, projednával by ji petiční výbor," řekl Jiří Dienstbier. „Rušení oddělení a celých nemocnic nemá racionální důvod, neexistují žádné studie, které by to ekonomicky podpořily."

O zachování dostupné zdravotní péče nejen na Roudnicku přes půl roku usiluje Hassan Mezian. „Pokud budu zvolen senátorem, budu iniciovat na půdě Senátu veřejnou debatu o nemocnicích v celé zemi," uvedl krajský zastupitel Ústeckého kraje.

„Přes půl roku se snažím zachovat dostupnou zdravotní péči v regionu v současném rozsahu. Hovořil jsem o nemocnicích jak s ředitelem krajské VZP, tak i se starosty obcí. Napsal jsem i dopisy ministrovi zdravotnictví či předsedovi správní rady VZP. Nehájím pouze zájmy litoměřické či roudnické nemocnice, ale obyvatel. To vše jsem činil jako krajský zastupitel. Jako senátor bych měl ještě více možností, jak situaci řešit. V Senátu se totiž rozhoduje o zásadních zákonech ovlivňujících život lidí,“ konstatoval Hassan Mezian, který kandiduje v senátních volbách v obvodu č. 29 Litoměřicko a Slánsko.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to podfuk. Není. Je! Vezmi šmirgl a drhni… Kauzu údajně padělaných obrazů by nevymyslel snad ani Felix Holzmann

4:47 Je to podfuk. Není. Je! Vezmi šmirgl a drhni… Kauzu údajně padělaných obrazů by nevymyslel snad ani Felix Holzmann

KAUZA ParlamentníListy.cz navazují na předešlý materiál, který může sloužit jako učebnicový případ p…