Moravec chystá na ČT předvolební diskuse. Budou i pro menší strany

7. 8. 2012 19:21

Česká televize plánuje změny před v debatách před podzimními volbami. Poprvé se diskusní pořady uskuteční ve všech třinácti krajích a budou do nich pozváni i předsedové stran, které by podle průzkumů nepřekročily pětiprocentní hranici.

Moravec chystá na ČT předvolební diskuse. Budou i pro menší strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu
reklama

Česká televize chystá na krajské volby několik změn. Menší strany zřejmě potěší fakt, že nyní o výběru diskutujících nebude rozhodovat pětiprocentní hranice. Do pořadu, který bude před volbami probíhat, budou pozváni předsedové šesti nejsilnějších stran v regionu.

Ke zjišťování nejsilnějších stran ČT využije dvě agentury kvůli předvolebním průzkumům. Půjde o STEM/MARK a SC&C. "S cílem podat co nejobjektivnější a co možná nejkvalitnější data využijeme výzkumy od dvou nezávislých renomovaných agentur, které budeme navíc sami interně ověřovat," uvedl na tiskové konferenci šéf ČT Petr Dvořák.

Diskusní pořady poprvé proběhnou ve všech 13 krajích. První debata bude 28. srpna v nejmenším kraji, tedy na Karlovarsku. Poslední pak bude v největším, Středočeském kraji. Pořad se bude nazývat Otázky Václava Moravce Speciál a bude se vysílat vždy v úterý a čtvrtek od deváté hodiny večerní. Jejich délka bude 90 minut.

Diskusí se budou moci opět účastnit diváci, ČT ovšem zavede několik změn, aby pořad „zkultivovala“. Místo stovek lidí půjde o prostředí jen pro asi 70 až 80 diváků a účastníci budou muset dodržovat speciální řád. Dříve se totiž stávalo, že diváci pískali nebo měli na sobě stranická trička.

Podle moderátora Václava Moravce se bude mluvit hlavně o sociálních a ekonomických tématech. Jako příklady uvedl korupci, evropské dotace či dopravní infrastrukturu. "K těmto tématům si již děláme přípravu v rámci týmu předvolebních debat, abychom šli - pokud možno - co nejvíce do hloubky," ujistil moderátor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI k novele zákona o potravinách, která mj. řeší dozorové kompetence v restauracích

15:06 SZPI k novele zákona o potravinách, která mj. řeší dozorové kompetence v restauracích

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) podporuje pozměňovací návrh k novele zákona o potr…