Nečasovi by nevadilo, kdyby se Klaus do ODS vrátil

14. 4. 2010 13:40

Volební lídr a místopředseda ODS Petr Nečas by zřejmě uvítal, kdyby se nynější prezident Václav Klaus vrátil do ODS. Vyplývá to z rozhovoru, který vedl Nečas se studenty.

Nečasovi by nevadilo, kdyby se Klaus do ODS vrátil
Prezident Václav Klaus se s ODS prakticky nikdy zcela nerozešel. Přesně tak to řekl Petr Nečas na dotaz účastníka úterní podvečerní besedy na Univerzitě Palackého (UP) v Olomouci.

Podle Nečase by se mohl Klaus do ODS vrátit. "Já sám tomu jsem nakloněn," řekl podle agentury Mediafax Nečas k tomu s tím, že Klaus si svůj vztah k ODS určí sám.

Kauza Langera mu asi příliš nevoní

Nečas se také vyjádřil k místopředsedovi ODS Ivanu Langerovi, jemuž je dáváno za vinu, že se kdysi zapletl v kauze zavražděného podnikatele Františka Mrázka. Přitom Nečas naznačil, že mu tato kauza vadí a to zjevně kvůli nabídce deseti miliónům, které Mrázek měl učinit vůči Langerovi. "Vadila by mi i menší částka," řekl Nečas.

Odposlechy, v nichž zazněla částka deseti miliónů, zveřejnila v úterý Mladá fronta Dnes. "Nechť je zveřejněný celý spis Krakatice. ODS není tou stranou, která tomu brání," dodal pak volební lídr.

O Mirku Toplánkovi  ale kupodivu Nečas neřekl jediné křivé slovo. Podle jeho soudu byl Topolánek osm let úspěšným předsedou a vyhrál kromě jedněch všechny volby. „Politika má tvrdá a neúprosná pravidla a někdy je nutné rezignovat. Členská základna si přála jiného lídra a my jsme tomu vyhověli," uzavřel.

Nečas ale kromě politických otázek odpovídal na univerzitě ještě například na problémy kolem státního dluhu či nezaměstnanosti.  

Volební lídr a místopředseda ODS Nečas pobýval v Olomouckém kraji celý den a mimo jiné se také setkal se studenty soukromé Vysoké školy logistiky v Přerově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

12:12 Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukr…