Nečasovi by nevadilo, kdyby se Klaus do ODS vrátil

14.4.2010 1:40 odp.

Volební lídr a místopředseda ODS Petr Nečas by zřejmě uvítal, kdyby se nynější prezident Václav Klaus vrátil do ODS. Vyplývá to z rozhovoru, který vedl Nečas se studenty.

Nečasovi by nevadilo, kdyby se Klaus do ODS vrátil

Prezident Václav Klaus se s ODS prakticky nikdy zcela nerozešel. Přesně tak to řekl Petr Nečas na dotaz účastníka úterní podvečerní besedy na Univerzitě Palackého (UP) v Olomouci.

Podle Nečase by se mohl Klaus do ODS vrátit. "Já sám tomu jsem nakloněn," řekl podle agentury Mediafax Nečas k tomu s tím, že Klaus si svůj vztah k ODS určí sám.

Kauza Langera mu asi příliš nevoní

Nečas se také vyjádřil k místopředsedovi ODS Ivanu Langerovi, jemuž je dáváno za vinu, že se kdysi zapletl v kauze zavražděného podnikatele Františka Mrázka. Přitom Nečas naznačil, že mu tato kauza vadí a to zjevně kvůli nabídce deseti miliónům, které Mrázek měl učinit vůči Langerovi. "Vadila by mi i menší částka," řekl Nečas.

Odposlechy, v nichž zazněla částka deseti miliónů, zveřejnila v úterý Mladá fronta Dnes. "Nechť je zveřejněný celý spis Krakatice. ODS není tou stranou, která tomu brání," dodal pak volební lídr.

O Mirku Toplánkovi  ale kupodivu Nečas neřekl jediné křivé slovo. Podle jeho soudu byl Topolánek osm let úspěšným předsedou a vyhrál kromě jedněch všechny volby. „Politika má tvrdá a neúprosná pravidla a někdy je nutné rezignovat. Členská základna si přála jiného lídra a my jsme tomu vyhověli," uzavřel.

Nečas ale kromě politických otázek odpovídal na univerzitě ještě například na problémy kolem státního dluhu či nezaměstnanosti.  

Volební lídr a místopředseda ODS Nečas pobýval v Olomouckém kraji celý den a mimo jiné se také setkal se studenty soukromé Vysoké školy logistiky v Přerově.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…