Novinářka Tachecí varovala před Okamurou a peklem. A toto následovalo

02.11.2012 8:55

Lidovecké senátory a případně další strany, které by chtěly vzít pod svá křídla Tomia Okamuru, varovala v textu pro čtvrteční MfD Barbora Tachecí před cestou do pekel. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek oponuje tím, že Okamurovy kritizované výroky nebyly v rasistickém kontextu, a proto ani nemá strach, že by nový senátor byl zastáncem nedemokratických praktik. Senátor pak jde ve své obhajově dál.

Novinářka Tachecí varovala před Okamurou a peklem. A toto následovalo
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
reklama

S důrazným varováním přichází novinářka Barbora Tachecí ve svém textu, v němž se zcela věnuje novému senátorovi a kandidátovi na prezidenta Tomiu Okamurovi. V samotném úvodu připomíná, že ve spojení s čerstvým členem senátorského Klubu pro obnovu demokracie se v minulosti objevil termín „konečné řešení cikánské otázky“.

„Pan Okamura by doporučoval Romům, aby jim byl zpřístupněn zvláštní stát, aby tedy v uvozovkách ´neobtěžovali´. Ten samý Okamura je nově senátor a teď ještě člen senátního Klubu za obnovu demokracie, kam ho přizvali lidovci. Pro klid duše Okamuru i lidovce veřejně vyzývám, aby tady ´demokracii´ neobnovovali,“ píše Barbora Tachecí.

Spojením s Okamurou zamíří strany do pekel

Novinářka a moderátorka na výše uvedené spojení už v minulosti několikrát poukazovala, což jí vyneslo žalobu. „Až bude pan Okamura zase vykládat o tom, že bojuje proti rasismu a xenofobii a že lžu a že tak to neřekl a nemyslel, ráda komukoliv včetně lidovců pošlu rozsudek Městského soudu v Praze, v němž soudkyně analyzovala Okamurovo jednání hlouběji, než má šanci jakýkoliv novinový článek,“ chlubí se novinářka úspěchem ve sporu.

Ten ji evidentně povzbudil, a tak před spoluprací či sbližováním s Okamurou každého varuje. „Nebudeme tedy lidovcům, případně dalším stranám, které vezmou Okamuru pod svá křídla, zamlčovat zásadně nepříjemnou pravdu: míříte do pekel a táhnete nás tam s sebou,“ konstatuje Barbora Tachecí v závěru článku.

Na myšlence založení romského státu není nic extremistického

„V první řadě bych dopuručoval paní Tachecí méně lhát navzdory tomu, že jí soud právo lhát přiznal. Potvrdil totiž, že výroky, které mi paní Tachecí vložila do úst, jsem nikdy neřekl, ale že paní Tachecí si jako novinářka má právo je domyslet a tlumočit moje myšlenky po svém. Z paní Tachecí se tak stala moje mluvčí a já čas od času zírám, co jsem to zase řekl,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz senátor Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Pokračuje tím, že pokud jde o Romy, tak má každý možnost si na internetu nebo i v jeho knížkách přečíst, co si skutečně myslí. „Do spojení s romským státem jsem se dostal jen díky tomu, že jsem na svém blogu na iDNES.cz napsal, že na myšlence založení romského státu nevidím nic extremistického, protože každý sebevědomý národ dospěje k momentu, kdy začně uvažovat o vlastním státě,“ vysvětluje Tomio Okamura.

Takového významového posunu je schopen jen hlupák, soudce nebo zdrogovaný člověk

Podle senátora může jen hlupák, soudce nebo zdrogovaný člověk z tak jasného výroku vytvořit výzvu ke konečnému řešení romské otázky a k vystěhovávání Romů. „Myšlenku romského státu - tzv. Romanistánu navíc nepřinesli ani extremisté – tedy ne bílí a už vůbec ne já, ale sami Romové – například v roce 1936 žádal samozvaný cikánský král Matiáš Kwiek fašistického diktátora Mussoliniho, aby mu dal část okupovaného etiopského uzemí, kde by založil Romanistán,“ připomíná pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura.

„Samozřejmě média potřebují škatulky a když není, tak si ji vytvoří – ze mě z míšence mj. dělají rasistu. A ze čtenářů osly. Ale takové texty mě u normálně myslících lidí nemohou poškodit – a své kolegy za normálně myslící pokládám,“ neobává se senátor, že by se od něj začali kolegové v horní komoře distancovat. „Ze strany paní Tachecí jde samozřejmě o osobní nenávist, ale to mě nijak netrápí. Představte si, že by mě měla ráda. Ta ostuda,“ rýpne si senátor do novinářky.

Zavádění nedemokratických praktik nehrozí

„Každému je jasné, že pan Okamura není ani členem KDU-ČSL, ani za nás nekandidoval. Je to nezávislý kandidát, jakých je v Klubu pro obnovu demokracie vedle senátorů KDU-ČSL víc. Jeho výroky z minulosti s ním probírali naši senátoři a on jim vysvětlil, jak to myslel a v jakém kontextu to zaznělo. A rozhodně ne rasistickém,“ odmítá pro ParlamentníListy.cz předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek možnost, že by jeho stranu mohla poškodit některá Okamurova razantnější vyjádření.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Šéf lidovců si sice uvědomuje, že Tomio Okamura je člověk, který si nebere servítky a politická korektnost rozhodně není jeho koníčkem, ale žádné nebezpečí v tom nevidí. „Nemám strach z toho, že by pan Okamura chtěl v České republice nebo v našem parlamentu zavádět nějaké nedemokratické praktiky,“ prohlašuje proto Pavel Bělobrádek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Hroník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

22:30 ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

Pracovníci ÚZSVM v Jindřichově Hradci úspěšně vyřešili pozůstalost po ženě z Jindřichohradecka.