Nwelati: Nečas nenese díl viny na prohraných volbách sám

02.11.2012 9:52

Premiér Petr Nečas má před víkendovým kongresem ODS podporu deseti ze 14 krajů. Kandidáta na předsednický post nenavrhly jen Liberecký, Královéhradecký, Pardubický kraj a Středočeský kraj, odkud pocházejí rebelující poslanci Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr. „Nedomnívám se, že Nečas nese díl viny na prohraných volbách pouze sám. Svoji vinu mají určitě i poslanci,“ řekl pro Český rozhlas krajský zastupitel a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Nwelati: Nečas nenese díl viny na prohraných volbách sám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Kongres ODS proběhne už o tomto víkendu v Brně. Sám premiér Petra Nečas pokládá své šance na znovuzvolení předsedou ODS za vyrovnané.

„Já samozřejmě vnímám i kritiku vůči své osobě, ne každý naprosto logicky mě podporoval, na druhou stranu cítím od významné části členské základny podporu, abych pokračoval v pozici předsedy ODS a předsedy vlády,“ řekl premiér pro Český rozhlas.

Jako staronového předsedu strany Petra Nečase v noci podpořila i ústecká buňka. Pro nominaci Nečase do čela strany zvedlo ruku 63 z 71 delegátů ústecké ODS. Na středočeském sněmu Nečasovi nominace ovšem podle poznámky rozhlasu unikla velmi těsně - jen o jeden hlas. Kritizovali jej tam ale Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr. Všichni doporučují na post předsedy Pavla Blažka.

Podle krajského zastupitele a primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho ze středočeské ODS ale Blažek dostal jen polovinu hlasů oproti Nečasovi a do druhého kola se nedostal, což signalizuje jasnou podporu Středočechů pro Nečase a to i ze strany Nwelatiho.

„Nedomnívám se, že pan Nečas nese díl viny na prohraných volbách a ztrátě většiny ve sněmovně pouze sám. Svoji vinu mají určitě i poslanci, kteří vládu a Nečase kritizovali v době předvolební kampaně,“ uvedl Nwelati s tím, že kompromisy ke koaličnímu vládnutí patří.

V Ústí navrhují Kubu

A jak nominace proběhla v ústecké ODS? Na post prvního místopředsedy tamější regionální organizace navrhuje ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu a na jednoho z řadových místopředsedů bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

Podle předseda ODS v Ústeckém kraji Jana Kubaty nominovaní kandidáti zajistí straně stabilitu.

„Tito získali jednoznačnou podporu. Já jsem přesvědčen, že ve všech třech pozicích, které jsme zvolili, je to cesta ke stabilitě ODS, k její cestě dopředu. A já jsem přesvědčen, že budou tito naši delegáti úspěšní i na kongresu v Brně,“ uvedl Kubata.

„Nečas se ústeckého sněmu zúčastnil, ale s novináři nemluvil. Před členy strany obhajoval politiku vlády a vysvětloval její interní spory, situace podle něj není jednoduchá. Sál pak opustil ještě před volbou,“ dodal k situaci rozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…