Paroubková dopisuje. Kalousek knihu nekoupí, rodina musí šetřit

25.10.2010 12:12

Kniha Petry Paroubkové o politickém zákulisí má rozčeřit hladinu na naší politické scéně. Alespoň to autorka již nějakou dobu slibuje. Původně mělo dílo s názvem „Tři roky po boku špičkového politika“ vyjít již před podzimními volbami. To se však nepodařilo a na pultech se kniha objeví před Vánoci, tedy v období, kdy se knihy nejlépe prodávají. Jisté je, že knihu si nekoupí ministr financí Miroslav Kalousek, protože šetří.

Paroubková dopisuje. Kalousek knihu nekoupí, rodina musí šetřit

„Petra knihu dokončuje, ale do Vánoc bude určitě vydána," sdělil ParlamentnímListům.cz expremiér Jiří Paroubek, který sám také pracuje na dvou literárních dílech. „Moje práce budou spíš seriózní, kdo hledá skandály a zákulisní informace, ten by měl dát přednost Petřině knize," říká poslanec.

Píše kvůli penězům

Kniha podle Petry Paroubkové ukáže politiku z jiného úhlu, než ji prezentují média. „Pro některé politiky, novináře, možná i podnikatele to nebude příjemné čtení," slibuje Paroubková, která je velkou milovnicí literatury a ráda čte knihy v originálním jazyce. „Teď se věnuji ale hlavně Margaritce, takže na čtení moc času nemám, leda na nějaké časopisy o dětech. Proto se také práce na knize trochu zpozdila," vysvětluje Paroubková. Nabídku napsat knížku dostala už před rokem, dlouho však váhala než přikývla.

"Byla to nabídka, která se neodmítá. Zvítězilo mé materialistické já," prozrazuje Paroubková.

Dokonalý marketingový tah

Ministr financí Miroslav Kalousek si knihu nekoupí. Ne proto, že by jej nezajímala, ale protože musí šetřit. „Jako ministr financí jsem šetrný nejen ke státní pokladně, ale i k rodinné. Takže knihu si nepořídím, rodina musí pochopit, že ji v rámci úspor o tento skvost připravím," vysvětlil redakci Kalousek.

Podle pražského knihkupce Petra Háby se kniha bude zřejmě prodávat slušně. „Nečekám, že by to bylo nějaké velké literární dílo, ale před Vánoci se prodávají obecně knihy velmi dobře a odlehčená politika tady moc často není. Vezměte si, jak se prodával Miloš Zeman. A Paroubková si udělala skvělou reklamu, když řekla, že se mnohé političky dostaly do funkcí přes postel. To byl dokonalý marketingový tah," tvrdí knihkupec.

Čtěte také:
Paroubková: Duševní onanisto Mareši, kreslete koaliční souložnice
Já se do politiky přes postel nedostal, žertuje Jandák
Borůvková přitakává Paroubkové: Funkce přes postel je běžná

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Urban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…