Parouweb: Michale Hašku, nepaktuj se s VV. Jsou to populisti

28.11.2010 18:15

Bývalý šéf marketingu a PR ČSSD Petr Dimun se ve svém textu opřel do vystoupení jihomoravského hejtmana Michala Haška v České televizi.

Parouweb: Michale Hašku, nepaktuj se s VV. Jsou to populisti

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli mimo jiné i jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) nebo  šéf resortu dopravy Vít Bárta (VV).

A právě jejich diskuze přiměla k reakci bývalého šéfa marketingu a PR ČSSD Petra Dimuna, který svůj text uveřejnil na webu Jiřího Paroubka Vasevec.cz.

Dimuna totiž rozhořčilo Haškovo přiznání, že při diskusi o koalicích na komunální úrovni si je  ČSSD blízká s Věcmi veřejnými.

Hašek má Desatero. Ale neřídí se jím

"Přitom v jeho Desateru stojí, cituji: „ČSSD musí být stranou koaličního potenciálu, který však vylučuje spolupráci se stranami minulosti, stranami populistickými a extrémistickými“. Co jiného jsou Věci veřejné, než populistickou stranou? Copak mají VV nějaký program a nějakou demokratickou strukturu?" táže se na webu řečnicky bývalá pravá ruka exšéfa ČSSD Jiřího Paroubka.

Věci veřejné podle něho sice mají cosi, co nazývají programem, jde však o stranu kmotrů a podezřelých osob. "Michale, měl by sis ještě jednou rozmyslet, zda Věci veřejné jsou či nejsou populistickou stranou, se kterou podle svého Desatera nechceš spolupracovat. V opačném případě už totiž nevím, co tím populismem ve svém Desateru vlastně myslíš," apeloval na Haškovo vystoupení Dimun.

Kritika i chvála 

 

Haškovo vystoupení v České televizi ale Dimun také trochu pochválil. "Předně od počátku byl Michal Hašek velmi tvrdým diskutérem, věcně i osobně napadal svého oponenta, zakladatele a manažera Věcí veřejných Víta Bártu," uvedl Dimun na webu.

Právě Hašek se na březnovém sjezdu bude ucházet o post šéfa strany. Jeho největším soupeřem bude úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. 

Více čtěte: 

Obcházet zákony je národní sport, míní Hašek 

Foto: Hans Štembera 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

12:51 Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

Na Dnech NATO vystoupil se zásadními slovy legendární účastník druhé světové války, stíhací pilot RA…