Přímá volba má ještě šanci, tvrdí Tejc

02.12.2011 20:32 | Zprávy

Vyjednavač o přímé volbě za ČSSD Jeroným Tejc uvedl v rozhovoru pro server Týden.cz, že šance na to, aby příštího prezidenta zvolili lidé, stále existuje. Přesto ale sociální demokracie ze svých podmínek slevit odmítá.

Přímá volba má ještě šanci, tvrdí Tejc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc

ODS tvrdí, že nechce zasahovat do pravomocí hlavy státu, ale v roce 1999 to byla zrovna tato strana, která v rámci opoziční smlouvy trvala na omezení prezidentských milostí i jeho vlivu v České národní bance. Vnímáme to jako snahu ODS zhatit přímou volbu,“ říká Tejc.

Padesát na padesát

Tejc zároveň uznává, že stále existuje riziko, že přímá volba nebude. „Šance na přijetí přímé volby jsou stále padesát na padesát,“ uvedl. Zároveň nechce odhadovat, zda je pro jeho stranu přímá volba výhodná nebo ne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Šmírování

Je evidentní, že se EU snaží prosadit to šmírovaná lidí za každou cenu. Zajímá mě, kdo za tím stojí a proč to pořád řeší, když co vím, je většina členských států proti? Nebo vy jste snad pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Poštovní Ježíšek na Božím Daru

22:03 Česká pošta: Poštovní Ježíšek na Božím Daru

Listovní zásilky na poště Partner na Božím Daru jsou v letošním roce oráženy od 1. do 23. prosince.